Від початку війни з Івано-Франківської області виїхав кожен шостий іноземець

Суспільство
Регулярно інформують людей про заходи міграційної служби Івано-Франківської області з контролю за дотриманням іноземними громадянами правил перебування в Україні і роботу з протидії незаконній міграції.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Міграційну службу Івано-Франківської області


Сьогодні ж пропонують до уваги пізнавальну інформацію про те, скільки і на яких підставах в Івано-Франківській області легально проживають громадяни з паспортом іноземної країни.


Саме у міграційній службі громадян-іноземців документують посвідками на постійне чи тимчасове проживання – біометричними документами, що посвідчують особу іноземця та підтверджують її право на постійне проживання чи законні підстави для тимчасового проживання в Україні.


Найперше варто зауважити, що порівняно з довоєнним періодом ситуація зазнала кардинальних змін. Війна спричинила виїзд з України не лише значної кількості наших громадян, але й іноземців. Скажімо, кількість студентів в івано-франківських вишах зменшилася учетверо, частина з них виїхала з України, не завершивши навчання.


За інформацією відділу з питань тимчасового та постійного проживання іноземців та осіб без громадянства УДМС в області ми сформували актуальний на тепер міграційний паспорт, в якому точно відображено, іноземці яких категорій (наголошуємо – йдеться про легальні підстави) зараз проживають, зокрема, на Прикарпатті.


Отже:

  • на території Івано-Франківської області постійно проживають 5843 громадян іноземних країн. З огляду на історичне минуле України, левову частку іноземців з постійним місцем проживання в Україні ( в тому числі, на Івано-Франківщині) становлять громадяни рф – 4229. До «п’ятірки» країн, чиї громадяни оформили посвідки на постійне проживання на території регіону, входять Молдова (301 громадянин), Білорусь (157 громадян), Казахстан (114 громадян), Італія (100 громадян), а також Польща – 93 громадян.

Крім того, на Івано-Франківщині тимчасово проживають (станом на 30 серпня 2024 року) 942 іноземців, у тому числі:

  •  426 студентів, які навчаються переважно в Івано-Франківському національному медичному університеті. Переважну більшість іноземної студентської братії становлять громадяни Індії.
  •  318 осіб-іноземців, які прибули в Україну з метою возз’єднання сім’ї з особами, які є громадянами України, чи уклали шлюб з громадянами України;
  •  136 іноземних громадян, які прибули в Україну з метою працевлаштування і мають відповідний дозвіл на працю;
  •  29 релігійних діячів.

Відповідно до положень Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» цьогоріч міграційною службою області скасовано понад 400 посвідок на тимчасове проживання іноземців в Україні.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.




Переглядів: 207
banner