Від початку року надзвичайники Прикарпаття врятували у горах 36 туристів

Суспільство

З початку року гірські рятувальники Прикарпаття здійснили 36 виїздів для надання допомоги туристам у гірській місцевості, з початку введення воєнного стану 30, а з початку літнього сезону 12 виїздів.


Пише Голос-Інфо з посиланням на ГУ ДСНС в Івано-Франківській області.


На туристичних маршрутах області з початку року травмувалось 12 туристів, з початку введення воєнного стану 3, а з настанням літнього періоду 9.


12 разів було надано медичну допомогу туристам з початку року, з початку введення воєнного стану 9, а з настанням літнього періоду 3. Також гірськими рятувальниками області з початку року було врятовано 31 особу, з початку введення воєнного стану 28, а з настанням літнього періоду 13.


На Онлайн-формі для інформування гірських пошуково-рятувальних підрозділів про заплановані туристами мандрівки гірською місцевістю з початку року було зареєстровано 1004 туристи, з початку введення воєнного стану 278 а з настанням літнього періоду 106.


Рятувальники Прикарпаття звертаються до всіх мешканців та гостей з проханням утриматись від мандрівок у гори під час пожежонебезпечного періоду. Та якщо все ж таки Ви зважились на таку подорож то завжди потрібно дотримуватися правил безпеки під час походів у гори.


З метою зменшення виникнення нещасних випадків у гірській місцевості, рятувальники Прикарпаття звертаються до громадян з проханням дотримуватися правил безпеки під час відпочинку у горах.


ДСНС в Івано-Франківській області нагадує, що у періоди погіршення погодних умов, любителям гірського відпочинку потрібно утриматися від туристичних походів у Карпати. А тим, хто все-таки зважиться на таку подорож, варто пам’ятати, що безпека в горах залежить від багатьох факторів, зокрема – належної підготовки, організованості, дисципліни, дотримання елементарних правил безпеки, відповідно підібраних одягу, взуття тощо, а також – від знання місцевості та її природних перешкод.


Рятувальники просять туристів реєструвати свій похід у гірських пошуково-рятувальних підрозділах. Для зручності це можна зробити заздалегідь через онлайн – форми, розміщені на сайтах територіальних підрозділів Служби порятунку західного регіону.


Також рятувальники радять користуватися застосунком “Порятунок у горах”.


Цей додаток призначений для комунікації туристів з рятувальною службою, а саме:
• голосових дзвінків;
• передачі сигналів “SOS” із географічними координатами.


Переглядів: 430