Від 1 січня відновлено контроль за нехарчовою продукцією
Уряд України поновив у 2025 році планові перевірки органами ринкового нагляду нехарчової продукції, які були тимчасово призупинені на період дії воєнного стану, а також державний контроль нехарчової продукції митними органами.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Головне управління Держпродспоживслужби в Івано – Франківській області
Державний ринковий нагляд за нехарчовою продукцією здійснюють декілька органів виконавчої влади, і зокрема Держпродспоживслужба. Відповідно до законодавства планові перевірки характеристик продукції проводяться у розповсюджувачів цієї продукції згідно із секторальним планом ринкового нагляду.
За словами заступника Голови Держпродспоживслужби Андрія Крейтора: «Відновлення контролю за нехарчовою продукцією є не лише питанням захисту споживачів, але й важливим сигналом для бізнесу про необхідність дотримання високих стандартів. Це допоможе створити прозорі та чесні умови на ринку, стимулюючи виробників пропонувати якісну продукцію. Крім того, такі заходи сприяють зміцненню довіри між споживачами, бізнесом і державою, що є важливою передумовою для інтеграції України до європейського ринку».
Також нагадуємо споживачам, що з березня 2024 року відновлено проведення позапланових перевірок нехарчової продукції. Це означає, що Держпродспоживслужба може здійснювати перевірку характеристик продукції у розповсюджувачів та виробників такої продукції на підставі звернень, які містять інформацію про розповсюдження продукції, що має недоліки або загрожує життю та здоров’ю людини.
Для оформлення офіційного звернення споживачі можуть скористуватися декількома каналами, а саме:
- електронне звернення: https://vetif.gov.ua/звернення-громадян/online-pruyomnaa.html;
- на поштову адресу: 76019, м. Івано-Франківськ, вул. Берегова, 24
- на електронну адресу: ifdergprod@vetif.gov.ua
- гаряча лінія: (0342) 51-13-89.
Відновлений контроль сприятиме покращенню безпечності та якості нехарчової продукції. Також це підвищить конкуренцію — у продажу з’явиться більше якісних товарів. Поступово це наблизить український споживчий ринок до внутрішнього європейського ринку та сприятиме укладенню Угоди про «промисловий безвіз» між Україною та ЄС.
Переглядів: 256