Вчені встановили, що зовсім не випивати небезпечно
Не поспішай бігти в магазин! Все не так однозначно.
Французько-британська група вчених встановила: повне і непохитне виключення спиртного з меню цивілізованої людини вкрай небезпечне для її ж здоров’я!
Шлях до успіху був довгий і тернистий: з 1985 по 1993 Рік дослідники спостерігали за 9087 добровольцями у віці від 35 до 55 років. Вони, зокрема, стежили, скільки міцного ті випивали і яких вершин алкогольної залежності досягали. Паралельно, хоча і несинхронно, з 1991 року випробувачі із засідки дивилися за здоров’ям піддослідних.
І що ви думаєте? Знайшлася-таки тривожна деменція… тобто тенденція! Тенденція з деменцією! З’ясувалося, що за 23 роки невсипущого моніторингу це захворювання спіткало 397 волонтерів! І, стверджують вчені, у тих, хто не вживає ні грама, ризик обзавестися цим захворюванням істотно вищий, ніж у співтоваришів, що дозволяють собі від 1 до 14 одиниць алкоголю (10-140 грамів чистого спирту) в тиждень (у Великобританії останнє число вважається гранично допустимою дозою спиртного).
Однак не поспішай наповнювати стакан віскі: є і протилежна залежність! Ті з досліджуваних, в житті яких були присутні 14 і більше одиниць алкоголю щотижня, знаходяться в тій же групі деменційного ризику. Причому ймовірність розжитися цією сумною напастю з кожними сімома понадлімітними одиницями збільшується на 17%. У хронічних же алкоголіків шансів захворіти на цьому ґрунті вчетверо більше!
А ось у тих, в чиєму житті є місце 1-14 одиницям алкоголю в тиждень, мозок міцніший і здоровіший, підбадьорюють вчені. І тут же застерігають: вибираючи відповідний алкоголь, пам’ятай, що крім деменції, існують онкологія і хвороби печінки! Так що тримай себе в рамочках.
Мало не забули головне! Вчені чесно зізналися: вони не дають гарантії, що їх висновки правильні на 100%. Дуже може бути, що ризики захворювання пов’язані з іншими факторами. І застерігають тебе відразу після прочитання цієї статті кидатися в безодню міцного і пінного! Вони наголошують на той бік роботи, яка підтверджує їхні колишні наукові переконання: надмірне розпивання міцних напоїв веде до недоумства!
Переглядів: 319