Вчені розповіли в якому віці алкоголь найбільш небезпечний для людини

Здоров`я

Дослідники виявили три ключові етапи життя, коли алкоголь завдає найбільшої шкоди мозку.

Вчені стверджують, що люди старше 65 років, підлітки в підлітковому віці і немовлята в утробі матері піддаються найбільшому ризику шкідливого впливу алкоголю. Вони попереджають, що навіть невелика кількість алкоголю може мати тривалий ефект.

Ці періоди життя корелюють з “динамічними змінами мозку”, і, як наслідок, в ці періоди він особливо чутливий до згубного впливу алкоголю.

“Було показано, що у літніх людей розлади, пов’язані з вживанням алкоголю, є одним з найсильніших модифікованих факторів ризику всіх типів деменції», — заявила група дослідників.

“Було доведено, що навіть помірне вживання алкоголю пов’язане з невеликою, але значною втратою обсягу мозку в похилому віці.”

Немовлята піддаються ризику ще до народження, тому що період вагітності в утробі матері — критичний період для розвитку.

У всьому світі алкоголь вживають близько 10% вагітних жінок, причому в європейських країнах цей показник значно вище.

Вчені попереджають, що надмірне вживання алкоголю під час вагітності може викликати у плода алкогольний синдром, який може привести до меншого обсягу мозку у немовлят і проблем з пам’яттю або мисленням.

Висновки також демонструють, що навіть невелике або помірне вживання алкоголю під час вагітності «значною мірою» пов’язане з серйозними психологічними та поведінковими проблемами у немовлят, вважають дослідники Королівського коледжу Лондона та Університету Нового Південного Уельсу в Австралії.

Тим часом, підліткам, які забагато випивають, зокрема на вечірках, варто зайвий раз подумати чи треба їм це робити, оскільки запійне вживання алкоголю може мати значний вплив на здоров’я їх мозку.

Більше 20% підлітків у віці від 15 до 19 років в Європі та інших країнах з високим рівнем доходу повідомляють про те, що часом можуть зловживати алкоголем.

У свою чергу пияцтво в підлітковому віці пов’язане зі зменшенням обсягу мозку і погіршенням розвитку білої речовини, що має вирішальне значення для ефективного функціонування мозку.

Джерело



Переглядів: 276