Вчені пояснили, чи знає ваша кішка своє ім’я або вона просто прикидається

Наука

Чи знає ваша кішка, як її звуть?

Ви любовно вибираєте кішці ім’я, кличете її, а вона сидить статуеткою і навіть вухом не веде. Чи знають кішки своє ім’я? Японські вчені вирішили з’ясувати, як йдуть справи в реальності.

У свіжому дослідженні Університету Токіо використані кілька методик оцінки поведінки кішок. Автори тестували тварин, які живуть у сім’ях і котокафе, програючи різні звуки. Вони були записані для кожного кота власником або тимчасовим господарем.

Один із звуків — власне ім’я кота, інші — іменники на японському або імена інших кішок. Вчені приходили в будинок і відтворювали звуки, коли господарів не було в зоні видимості. Спочатку йшли чотири випадкових слова, потім — ім’я.

Ідея дослідження полягає в тому, що кішки імовірно звикають чути слова за порядком. Звикання — форма навчання, при якій мозок рідше і рідше реагує на стимул, який постійно повторюється. Відповідно, кішки найсильніше реагують на перше слово, а потім реакція згасає. Вони “гострять” вуха, повертають голову, нявкають або рухають хвостом, а потім слухають менш уважно. І якщо називати кличку в кінці, то вони будуть реагувати слабо.

Але насправді коти видали найбільш сильну реакцію саме на свої імена, а не на слова перед ними. Те ж повторилося у другій фазі експерименту, коли їх називав не голос господаря, а чужий. Це означає, що кішки здатні відрізнити звернення до себе від інших слів, спираючись на звучання!

Так що наступного разу, коли будете вимагати від кота злізти зі столу, а він не реагуватиме, знайте: він все чує, просто ігнорує.

Джерело



Переглядів: 304