В одному з ліцеїв Івано-Франківська провели майстер-клас з виготовлення головних великодніх атрибутів

Суспільство

У Івано-Франківському ліцеї №10 старшокласниці спільно із вчителями провели майстер-клас із виготовлення головних атрибутів свята Воскресіння Христового. У спеціально обладнаному кабінеті школярки фарбують крашанки, випікають паски та прикрашають вербову шутку. 


Пише Голос-Інфо, посиланням на Руслана Марцінківа.


У кабінеті обслуговуючої праці і технології в ліцеї №10 робота завжди кипить. Тут старшокласниці вивчають усе, що знадобиться їм надалі. Перед Великоднем – тематичний майстер-клас.


З одного боку навчального класу прикрашають шутку до Вербової неділі. З іншого, ближче до кухонних плит, дівчата демонструють свої кулінарні вмілості. Замішують тісто, печуть і прикрашають Великодні паски.

«Ми його розмішали, там знаєте як дрібку солі, 50 мл води. Взяли тісто, отак розкатали його до 1 мм або 2-х. І почали робити такі формочки. Це вже готову пасочку, щоби потім її поставити в піч. Це давні традиції, їх треба відновлювати, щоб не втратити нашу ідентичність, як українців, як український народ. Тому це є важливо для нас», – розповідає учениця ліцею №10 Анастасія Лакіза.

Посипати і прикрашати вже готові паски дівчата запросили Руслана Марцінківа.

«Ми вже зробили яйця, зараз вони вже варяться. Ці крашанки – це є сучасна технологія «мармурові яйця», тут використовується лушпиння цибулі, і зеленка і вони варяться в зеленці», – ділиться рецептом фарбування крашанок учениця ліцею №10 Діана Мацепура.

Вчителька обслуговуючої праці і технології Лілія Мазуренко каже, можливість проводити кулінарні майстер-класи з’явилась віднедавна. Окрім традиційних уроків праці школярок на практиці вчать готувати їсти.
«В цьому новому кабінеті ми хотіли зробити майстер-класи, щоб дітям було цікаво, щоб діти навчилися наших національних українських традицій. Ми такі майстер-класи будемо часто проводити. Тому що в нас зараз є кухня, обладнання, яке потрібно для цієї роботи, щоб добре навчити дітей», – каже вчителька обслуговуючої праці і технології ліцею №10 Лілія Мазуренко.


Переглядів: 450