В Івано-Франківську запрацював спеціалізований центр муковісцидозу з мультидисциплінарним підходом до пацієнта

Суспільство

28 лютого – Міжнародний день орфанних захворювань, а муковісцидоз є одним із таких. В області на обліку знаходиться 32 діток із цією патологією.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківська обласна державна адміністрація


Тому необхідно забезпечувати надання їм якісної медичної допомоги. В Івано-Франківській обласній дитячій клінічній лікарні на базі пульмонологічного відділення створили спеціалізований центр муковісцидозу з мультидисциплінарним підходом до пацієнта.


На відкриття побували заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко, народна депутатка України Олена Вінтоняк, директор департаменту охорони здоров’я Ігор Дмитренко, голова словацької асоціації «Муковісцидоз» Катерина Степанкова, представники Благодійного фонду «Rimon».


Присутні оглянули нові приміщення, ознайомилися з результатом виконаних робіт та поспілкувалися із колективом закладу.
«Ми відкриваємо важливий центр муковісцидозу. В Івано-Франківській області проживає близько трьох тисяч дорослих пацієнтів та одна тисяча дітей з орфанною патологією. З них, із числа вимушено переселених осіб – 53 дорослих та 20 дітей. Розумію, як важко цим людям. Однак, враховуючи сучасні європейські дослідження, важливі світові медичні практики, докладаємо максимум зусиль, залучивши міжнародних партнерів, задля допомоги всім потребуючим пацієнтам, щоби забезпечити їм повноцінне життя», – зазначила Людмила Сірко.
Зауважувалося, що у 2019 році Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня отримала грант «Передача ноу-хау та створення Центру муковісцидозу для забезпечення кращого догляду за хворими на муковісцидоз в області». Це програма транскордонного співробітництва ENI Угорщина-Словаччина-Румунія-Україна, завдяки якій на базі пульмонологічного відділення створено спеціалізований центр муковісцидозу з мультидисциплінарним підходом до пацієнта. Реалізовували цей проєкт за підтримки словацької асоціації «Муковісцидоз», Благодійного фонду «Rimon», прикарпатських лікарів, органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та волонтерів.


Лікарі розповіли, що створення цього Центру є важливим кроком покращення якості та тривалості життя хворих на муковісцидоз. Ще нещодавно такі хворі не доживали до 16 років. На сьогодні завдяки вдосконаленню методів лікування, спеціальній дихальній гімнастиці середня тривалість життя збільшилася до 50 років.


Важливо, що в рамках проєкту проводилися навчання медичного персоналу, пацієнтів та їх родин щодо сучасних методів лікування, відбулася реконструкція палат в пульмонологічному відділенні, закуплено необхідне обладнання. Завдяки його втіленню наші медики мають можливість вийти на новий європейській рівень надання допомоги діткам області.


Переглядів: 447