В Івано-Франківську відкрили пам’ятну дошку військовослужбовцю Володимиру Кліду
Він міг стати видатним митцем чи унікальним художником, однак майже все своє життя присвятив військовій справі та захисту нашої країни.
Про це Голос-Інфо дізнається від Руслана Марцінківа.
«Анотаційні дошки, книги пам’яті, також фільми про кожного з наших Героїв. Також турніри, заходи, які стосуються наших Героїв. Кожен з них щось любив. Хтось любив футбол, хтось бокс, хтось боротьбу, хтось малювання, хтось богатирські ігри. І ми стараємось такими заходами вшанувати пам’ять. Дуже важливо, що такі заходи відбуваються для громади, і громада пам’ятає. Чому на навчальних закладах, тому що тут велика кількість батьків, велика кількість вчителів та дітей, які кожного дня, ідучи, зможуть подивитися на Героїв, прочитати більше інформації. Зробити відкритий урок про Героя з тієї чи іншої школи», – розповідає Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.
За фахом Володимир Клід був викладачем образотворчого мистецтва і художньої праці. Його улюбленим заннятям було різьблення по дереву та обробка деревини. Однак з початку 2000-х років пов’язав своє життя із військовою справою. Був миротворцем в операціях ООН в Косово та миротворчих місіях в Іраку та Лівані. Після 20-ти років військової служби Володимир Клід вийшов на пенсію, але з початком повномасштабної війни в Україні у перші ж дні відкритого нападу росії став на захист нашої Держави.
«Звичайно, що не відмовляла тому, що це не мало сенсу. Він був переконаний і всі розуміли, що його не відмовиш. Перший же день війни і він сказав наступні слова: «Якщо ми сьогодні не підемо туди і не зупинимо ворога, то завтра вони будуть тут, у нас під дверима, у нас на подвір’ї». Він розумів, що потрібно захищати», – пригадує дружина загиблого Володимира Кліда Наталія Превисокова.
Старший сержант, командир відділення інженерно-саперного взводу Володимир Клід був професіоналом у своїй справі, пригадує побратим загиблого Василь Вінтоняк. Він досконало знав про будь-які види та модифікації вибухових пристроїв, знався на снарядах та мінах. Водночас був добрим та співчутливим.
«З Володимиром ми прослужили 5 місяців. Це була дуже хороша людина, справжній патріот, відданий, справжній професіонал. Так саперну справу, як він, майже ніхто не знав. Розбирався у всіх модифікаціях, моделях, різних мін різних країн світу. Тому він був командиром саперного відділення, був помічником командира батальйону, досконало знав військову справу. А як людина – то він мене постійно заспокоював: «Все буде добре, все буде спокійно, ми переможемо!», – такий він був патріот, щирий добрий чоловік», – розповідає побратим Володимира Кліда Василь Вінтоняк.
22 липня 2022 року у результаті ракетного обстрілу в селі Успенівка Запорізької області загинули 7 українських військових, серед загиблих був і Володимир Клід. Поранення тоді отримали 4-ро захисників, вижити вдалося і Василю Вінтоняку. Тепер він робить усе, щоби пам’ять про побратимів жила вічно.
Переглядів: 445