В Івано-Франківську відбувся “круглий стіл” з стану та перспективи розвитку молочного скотарства у сільськогосподарських підприємствах Прикарпаття

Суспільство
22 березня за ініціативи департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації відбулося засідання “круглого столу”, під час якого обговорено питання стану та перспективи розвитку молочного скотарства в сільськогосподарських підприємствах Івано-Франківської області в умовах воєнного стану.

У заході взяли участь керівники фермерських господарств, представники головного управління Держпродспоживслужби та головного управління статистки в області, Івано-Франківської філії “Агентства з ідентифікації і реєстрації тварин”, регіонального відділення Укрдержфонду підтримки фермерських господарств.


Учасники заходу ознайомилися з технологією переробки молока та виробництвом молочних продуктів у закритому циклі на ПП “Рідна земля ІФ”. Засновник підприємства Володимир Слободян розказав присутнім про історію створення молокопереробного підприємства, а також проблеми, які виникали на шляху реалізації цього проєкту.


Директор департаменту агропромислового розвиту Івано-Франківської ОДА Алла Хамчич наголосила на тому, що проблема ефективного функціонування молочного скотарства залишається надзвичайно складною. Вийти із такого стану, який спостерігається у молочному скотарстві, можливо шляхом поступового відродження галузі, поглиблення спеціалізації і концентрації виробництва молока, поліпшення селекційно-племінної роботи, впровадження новітніх технологій та сучасного обладнання для виробництва і зберігання молока, удосконалення механізму державної підтримки галузі. Також вона проінформувала присутніх про те, що в Україні розробляється концепція розвитку тваринництва до 2030 року та підготовка законодавчих ініціатив для розвитку молочної галузі, в тому числі і щодо прийняття закону про торгівлю.


Фахова дискусія продемонструвала гостру необхідність застосування для формування конкурентоспроможної молочної галузі на Прикарпатті інструментів державної підтримки, доступних в умовах режиму воєнного стану.


На завершення зустрічі учасники висловили впевненість у тому, що обмін досвідом та співпраця між виробниками молока, молокопереробними підприємствами та владою буде сприяти відкриттю нових можливостей у подальшому розвитку молочної галузі Прикарпаття.


Довідково:
Цього року, зокрема, передбачається виплата спеціальної бюджетної дотації сільськогосподарським товаровиробникам, які утримують від трьох до ста корів з розрахунку сім тисяч гривень на одну голову.


Крім того, з обласного бюджету суб’єктам господарювання буде виплачуватись часткова (до 50 відсотків) компенсація вартості придбаної великої рогатої худоби.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.




Переглядів: 293