В Івано-Франківську відбувся допрем’єрний показ фільму «Щедрик»
Події у фільму розгортаються у місті Станіславів, нині Івано-Франківськ. Одна будівля стала домівкою для чотирьох різних національностей: українців, поляків, євреїв та німців. Місто зображується під окупацією більшовиків та Рейху й відтворює події, що сталися в часи Другої світової війни.
Пише Голос-Інфо, посилаючись на допис Вікторії Плахти.
«Фільм є історичним не тільки через те, що події відбуваються у воєнний період. Ми вирішили згадати й ті події, що відбувалися тут, у Станіславові», – каже режисерка стрічки Олеся Моргунець-Ісаєнко.
Йдеться про розстріл 1943 року під стінами станиславівської синагоги. Тоді гестапівці розстріляли 27 українських патріотів. Більшість із них затримали напередодні, під час облави в міському театрі, куди містяни прийшли на оперету Ярослава Барнича «Шаріка».
«Жодна країна у світі не запропонувала нам безкоштовно перекласти. Всі хотіли, щоб ми надали їм готовий переклад, а євреї самі захотіли його зробити», – додає режисерка.
Пісня «Щедрик» у стрічці виступає символом єднання, а одна із героїнь вважає, що вона здатна робити людей добрішими, тому виконувала її у різних скрутних ситуаціях та вірила, що може розбудити приспане добро навіть у ворогові й помирити весь світ.
«Ми не хотіли б, щоб стрічка асоціювалася з війною, бо насправді вона не тільки про це. Ми хочемо, щоб у цьому фільмі бачили людяність. Людяність, яку ми не втрачаємо навіть тоді, коли дуже важко», – каже продюсер «Щедрика» Тарас Босак.
Знімали фільм не в Івано-Франківську, а в Києві, у спеціально збудованих павільйонах із декораціями, та в Ніжиловичах. Хотіли знімати в Івано-Франківську, але, як розповідає режисерка, не вистачило би коштів адаптувати. Фінансування проєкту здійснене у рівних частинах українською та польською сторонами. Українську частку фінансування взяло Держкіно.
Переглядів: 406