В Івано-Франківську відбулось відкриття діагностичного центру

Події, Суспільство

Відкриття Центру відбулося сьогодні, 7 липня. Як зазначає генеральний директор закладу Остап Грищук, у новий підрозділ лікарні заклали ідею європейських стандартів надання діагностичної допомоги та тільки доказової медицини.


Пише Голос-Інфо з посиланням на КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради


«Пройти діагностику максимально швидко в одному просторі і за короткий час». Так пояснює суть нового Центру діагностики неврологічої патології його завідувачка Надія Сегін, акцентуючи, що пацієнтів діагностуватимуть на новітньому європейському обладнанні.


Завідувачка Центру наголошує, що це не просто розширення або перепрофілювання, не просто «сіли й відкрили» – це був тривалий процес добору найсучаснішого обладнання, яке не часто зустрінеш в Україні, а також стажування. Попередньо Надія Сегін стажувалася у Познані (Польща).


У Центрі роблять інтервенційну сонографію під контролем УЗД – проведення пункцій і біопсій (малоінвазивних втручань), компресійну еластографію й еластографію зсувної хвилі, імпедансометрію, тимпанометрію, визначення рівня пошкодження слухового нерва, ранню діагностику розсіяного склерозу, вестибулярні дослідження, об’єктивне визначення дементних порушень, стрес-ехо, УЗД судин паренхіматозних органів (що важливо при діагностиці смерті мозку та придатності органів донора), проводять голкову електронейроміографію для діагностики м’язової патології, а також діагностику серцево-судинних захворювань.


«Більшість із обстежень, – каже Надія Сегін, – забезпечені пакетами медичних послуг за прогамою медичних гарантій НСЗУ, тобто безплатні».


Загалом назву Центру можна розширити: Центр діагностики неврологічної патології, серцево-судинних і вестибулярних порушень, адже суміжні патології також можуть мати неврологічні прояви. Сама думка про такий центр виникла через те, що пацієнтів зі скаргами на головний біль і головокружіння доводилося обстежувати також у ЛОРа та перевіряти стан серця. А тепер, за словами Сегін, є можливість провести диференціальну діагностику та лікування захворювань в одному просторі і в найкоротші терміни, що дозволить скоротити час для встановлення правильного діагнозу.


У Центрі відкрили та дооснащують кабінет болю, щоб лікувати фантомний біль, що надважливо для поранених військових. У цьому бачать перпективу розвитку. Це застосування трьох найсучасніших методів у лікуванні болю: радіочастотного лікування, кріоаналгезії та ведення ботулінотоксинотерапії. «Будемо обстежувати військових при травмах нижніх кінцівок, – каже Надія Сегін, – визначати, чи є травмований нерв, наскільки травмований, чи є регресія росту. І лікувати біль методом ботулінотоксинотерапії. У планах – радіочастотне лікування і кріоаналгезія. Це – нове в лікуванні фантомного болю у військових і це дуже важливо, тому що фантомний біль – резистентний до ліків, тобто пацієнт приймає багато лікарських препратів, а вони неефективні».
Ще одна новинка – кабінет ботулінотоксинотерапії для лікування дистонії, спастичності і мігрені. Тож європейский рівень послуг, сконцентрованих в одному просторі, і є перевагою та особливістю нового Центру.


Переглядів: 844