В Івано-Франківську, відбулась церемонія нагородження переможців архітектурного конкурсу

Суспільство

7 травня 2024 року, на території Комплексу колишнього палацу Потоцьких в Івано-Франківську, відбулась церемонія нагородження переможців архітектурного конкурсу “Переосмислення простору”.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац»


Під час заходу, який приурочили до відзначення 362-ї річниці з дня заснування міста, відбулась панельна дискусія на тему ролі архітектурних конкурсів в збереженні спадщини. Можна було почути виступи фіналістів, переможців і запрошених фахівців.


«Міжнародний архітектурний конкурс концептуальних ідей щодо ревіталізації історичного середовища території колишнього комплексу палацу Потоцьких в Івано-Франківську та створення сучасного багатофункційного об’єднуючого простору» було оголошено 12 липня 2023 року.


Цьому передувало представлення КП ПІК “ПАЛАЦ” розробленої і деталізованої концепції ревіталізації Комплексу загалом. Нею передбачено реставрацію історичних корпусів з їх пристосуванням до нових функцій.


Міжнародний архітектурний конкурс оголосили з метою визначення кращої концепції ревіталізації території публічного/напівпублічного/простору.Для пошуку концептуальних проєктних рішень з багатофункційним пристосуванням відкритих і закритих просторів території Комплексу колишнього палацу Потоцьких.


До участі в конкурсі зареєструвалися 282 учасники з 54 країн. На розгляд конкурсного журі було подано 44 проекти від учасників з 14 країн. 13 членів журі з різних країн світу та України було залучено до конкурсу.


Зазначимо, що під час другого етапу – після тривалої дискусії – колегіальним рішенням журі було вирішено не присуджувати першого місця, оскільки серед поданих проєктів немає такого, який би в повній мірі відповідав усім критеріям конкурсу, а особливо першому – інтеграції в історичне середовище.


II місце переможців:
Перший колектив (Польща, Варшава):
  • Agnieszka Starzyk – архітектор, PhD, DSc, завідувач кафедри архітектури Варшавського університету природничих наук
  • Kinga Rybak-Niedziółka – архітектор, PhD, DSc, кафедра архітектури Варшавського університету природничих наук
  • Mikołaj Donderewicz – архітектор, аспірант кафедри архітектури Варшавського університету природничих наук
  • Przemysław Łacek – архітектор, аспірант кафедри архітектури Варшавського університету природничих наук
  • Karol Langie – архітектор, аспірант кафедри архітектури Варшавського університету природничих наук
  • Polina Vietrova – архітектор, асистент кафедри архітектури Варшавського університету природничих наук
  • Ivanna Voronkova- архітектор, асистент кафедри архітектури

Варшавського університету природничих наук

Другий колектив (Україна, Івано-Франківськ):
  • Галина Лукомська – архітектор, PhD, доцент кафедри Архітектури і містобудування ІФНТУНГ. В 2015 році завершила аспірантуру в Національному університеті “Львівська політехніка”.
  • Олег Водвуд – архітектор, MSc, викладач кафедри Архітектури і містобудування ІФНТУНГ.

IIІ місце переможців:

Перший колектив (Польща, Варшава):
  • Anna Maria Wierzbicka – архітектор, PhD, DSc, професор Варшавського політехнічного університету. Завідувач кафедри архітектури та містобудування Архітектурного факультету Варшавського політехнічного університету.
  • Paweł Trębacz – архітектор, PhD, доцент кафедри архітектури та містобудування Архітектурного факультету Варшавського політехнічного університету.
  • Jakub Pieńkowski – архітектор, MSc, асистент факультету архітектури Варшавського політехнічного університету.
  • Filip Strzelecki – архітектор, MSc, асистент факультету архітектури Варшавського політехнічного університету.
  • Jasmina Aboulker, Weronika Adach, Julia Jędrys, Aleksandra Snopkowska, Maria Wito – архітектори, BSc, студенти факультету архітектури Варшавського політехнічного університету.

Другий колектив (Україна, Івано-Франківськ):

  • Андрій Назаренко- у 2013-му році закінчив навчання в Національному університеті «Львівська політехніка», інститут архітектури, спеціальність містобудування. Працював у Planungsbüro Schubert (Дрезден, Німеччина) та Unika Architecture&Urbanism (Львів, Україна). 2014–2015-й роки — куратор архітектурного напрямку в ГО «Тепле Місто». З 2016-го року — N в N+K Architectvra
  • Христина Косьмій- у 2012-му році закінчила навчання в Національному університеті «Львівська політехніка», інститут архітектури, спеціальність містобудування.
  • 2014–2015-й роки — куратор архітектурного напрямку в ГО «Тепле Місто». З 2016-го року — K в N+K Architectvra.

Почесні відзнаки міжнародного архітектурного конкурсу «Переосмислення простору» отримали три колективи.

Перший автор (United Kingdom, London):
  • Vasilis Marcou-Ilchuk – член Королівського інституту британських архітекторів (RIBA), Реєстру архітекторів Британії (ARB) та Кіпрської науково-технічної палати (ΕΤЕК). Українсько-кіпрійський архітектор, на даний момент працює у Великобританії та на Кіпрі. Cпівзасновник студії ANA, яка спеціалізується на дослідницькому підході до дизайну. Отримав ступінь бакалавра та магістра з відзнакою в Школі архітектури Бартлетта. Викладач дизайну програми бакалавра в Школі архітектури Бартлетта, Університетського коледжу Лондона.

Другий колектив (USA, New York):

  • Jorge Mastropietro – зареєстрований архітектор в Нью-Йорку і в Аргентині. Він також є членом Американського інституту архітекторів (AIA) та Спілки архітекторів у Буенос-Айрес.
  • Clara Mastropietro – архітектор, BSc в Національному університет Ла-Плати, Буенос-Айрес, Аргентина.
  • Carlos Chacón – архітектор, BSc в Національному Експериментальному університеті Тачіра, Венесуела. Спеціалізація з методології BIM в Університеті Буенос-Айрес, Аргентина.
  • Suzette Wong – архітектор, BSc в Перуанському університеті прикладних наук, Ліма, Перу.
  • Sofía Cossettini – архітектор, BSc в Університеті Морон, Буенос-Айрес, Аргентина.
  • Pablo Palomeque – здобуває ступінь бакалавра в Національному університеті Сан-Мартіна, Буенос-Айрес, Аргентина.
  • Victoria Calderan – здобуває ступінь бакалавра в Університеті Буенос-Айрес, Аргентина

Третій колектив (Україна, Київ):

  • Аксинія Потиліко – провідний архітектор, MSc. Випускниця кафедри містобудування Київського національного університету будівництва і архітектури.
  • Ярослав Саражинський – провідний архітектор, керівник проєктного відділу, MSc. Випусник, а також наразі аспірант, кафедри містобудування Київського національного університету будівництва і архітектури. Окрім цього має вищі освіти у сфері економіки та проєктного менеджменту.

Конкурс реалізувався з Національною Спілкою Архітекторів України – НСАУ.


Cпіворганізатори та Замовник – Комунальне підприємство “Простір інноваційних креацій “ПАЛАЦ”.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


 



Переглядів: 241