В Івано-Франківську дискутували про законопроєкт про дезінформацію і медіа

Суспільство

Сьогодні, 20 лютого, в Івано-Франківську відбулося засідання дискусійного прес-клубу на тему медіа безпеки та роботи журналіста у сучасних реаліях.


Захід відбувся з ініціативи Молодіжної Ради та Секретаріату обласної спілки журналістів НСЖУ, повідомляє Голос-Інфо.

Спікерами на заході були голова НСЖУ Сергій Томіленко, представники правоохоронних органів та органи місцевого самоврядування.

Відповідно до законопроєкту великої уваги та широкими повноваженнями наділяється Національна рада з питань телебачення та радіомовлення, що призведе до впливу на всі медіа.

Сергій Томіленко вважає, що впровадження нового законодавства призведе до створення цензури :

Ми повинні говорити не тільки про фізичні напади, а й про передумови: цькування, погрози журналісту у мережі, залякування…
Робота журналістів є надзвичайно важливою. На жаль, ми не можемо дочекатися визнання вкладу журналістів від влади, тому зараз говоримо про такі проблеми з якими зустрічається у журналіст у роботі. Держава не повинна поділяти журналістів на професійних та невизнаних. На нашу думку, законопроект призведе до створення цензури у роботі медіа.

На заході обговорили такі важливі питання, такі як : інформаційна безпека, співпраця правоохоронних органів та журналістів. Зокрема, виділи велику увагу новому законопроєкту про дезінформацію і медіа.

Старший інспектор з особливих доручень Микола Гурак розповів, що за минулий рік не траплялося випадків :

Поліція рекомендує ідентифікувати особу журналіста на масових заходах. В разі перешкоджання журналістській діяльності рекомендують одразу звертатися до поліції. Івано-Франківськ досить спокійне місто і до журналістів ставляться лояльно.  Фактів порушення журналістської діяльності за минулий рік не зареєстровано.
Представники НСЖУ вважають, що пріоритетом у законопроєкті виступить регулювання, а не підтримка та захист українських медіа.

 

 



Переглядів: 261