В Івано-Франківському перинатальному центрі купили сучасний апарат для раннього діагностування слуху у новонароджених

Суспільство

У Міському перинатальному центрі купили сучасний апарат для раннього діагностування слуху у новонароджених. Це, за словами медиків, дозволить, у разі проблеми в дитинки, якнайшвидше скоригувати лікування у ранньому віці.


Пише Голос-Інфо , посилаючись на Руслана Марцінківа


«Включаємо до роботи, підключаємо праве вухо, реєструємо. Слуховий зонд знаходиться правильно. І, бачите, з’являються такі зелені стовпчики, він рухається, кожен стовпчик має свої звукові коливання», – перевіряє слух новонародженому Сашкові лікарка, заввіділення Міського перинатального центру Марія Гриців. І додає, новий аудіометр, який купили у медичний заклад – це найякісніша допомога у визначенні слуху в новонароджених.

«Принцип даного апарату грунтується на тому, що він видає певні звукові сигнали певної сили. І ці сигнали доходять до внутрішнього вуха, і таким чином відбувається коливання у внутрішньому вусі, там є свої особливості анатомічні. І апарат реєструє чує дитина чи не чує. З’являються такі стовпчики зелені і дають відповідь, що дитина чує. Дитинка чує. Все добре», –  розповідає про сучасний аудіометр Марія Гриців.

Маленький Сашко, якому лише 3 дні від народження має бездоганний слух. Це визначив новий апарат одразу після появи на світ хлопчика. Його мати, породілля Христина Виклинець каже, такий апарат дуже важливий насамперед для батьків, адже одразу після пологів вони розуміють, чи немає патології в дитинки.

«Це дуже корисно для матерів. Я думаю, що всім цікаво, чи їхня дитинка правильно розвивається, чи не має проблем зі слухом, тому я думаю, це дуже актуальний пристрій в нашому пологовому будинку», – каже мати Сашка породілля Христина Виклинець.

Нове обладнання для перевірки слуху в новонароджених – це вимога часу для безпечного та раннього діагностування слуху. Адже якнайшвидше визначення проблем зі слухом у дитинки – це запорука успішного коригування та ефективного лікування малюка.


«Це є дуже важливо, це є вимога сучасності і це є, напевно, спокій для мами. Тобто мама з першого дня чи з другого дня, коли вона перебуває тут, вона вже знає, що з дитиною все в порядку, дитина має добрий слух і, відповідно, вона не має ніяких проблем. Або ж навпаки, у дитини є проблема зі слухом і тоді ми таку маму з дитиною переводимо на інші рівні, тобто в дитячу обласну лікарню для того, щоби все ж таки розуміти, що з дитиною є і як може медицина в цій ситуації допомогти. Це обладнання куплене за кошти міської громади і воно має бути для всіх закладів такого рівня. Ми дуже тішимося, що ми маємо це обладнання», – каже директорка Міського перинатального центру Марія Бойко

Сучасний аудіометр у Міському перинатальному центрі поки один. Але він повністю забезпечує потреби лікарів. На черзі – поступове, але якісне оновлення всього пологового будинку. Тут взялися за осучаснення як приміщення, так і обладнання.


«Міський пологовий будинок має оновлюватися. Бо це дуже важливо. Тобто мають ремонтуватися палати, має закуповуватись нове обладнання, і ми уже робимо конкретні кроки, щоби пологовий будинок змінювався. Ми хочемо, щоб наш міський пологовий будинок став конкурентно здатним і бути конкурентним на ринку саме надання послуг пологів. Тому життя повинно приходити в нормальних умовах, з нормальним обладнанням, з нормальною діагностикою, і ми докладемо зусиль, щоби можна було поробити ці ремонти», – резюмував Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.


Окрім нового обладнання у Міському перинатальному центрі з’явилася нова функція, яка повинна підвищити контроль за якістю надання лікувальних послуг. За допомогою QR-коду, який розміщений на дверях закладу, абсолютно анонімно, адресуючи головному лікарю, можна залишити відгуки про роботу медиків. Також тут започаткували і згодом видаватимуть усім новонародженим «паспорти». Це, радше, як пам’ятка батькам із відбитками маленьких ніжок їх чада.


Переглядів: 420