В Івано-Франківській обласній державній адміністрації обговорювали питання реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у 2024 році

Суспільство
Вчора заступниця голови обласної державної адміністрації Людмила Сірко провела засідання робочої групи з питань підтримки ментального здоров’я Координаційного центру підтримки населення при Івано-Франківській ОВА, яке було присвячене реалізації заходів Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у 2024 році.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Івано-Франківську ОВА


«Покращення ментального здоров’я має бути у пріоритеті кожного українця, оскільки ветерани, учасники бойових дій, родини Героїв, внутрішньо переміщені люди та всі українці в умовах війни потребують психологічної підтримки. І задля цього впроваджується Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?». На Івано-Франківщині запрацювало 14 центрів життєстійкості, дякуючи роботі благодійного фонду «Карітас». Робота щодо створення цих центрів продовжуватиметься. Активно впроваджується напрям ветеранської політики. Створено п’ять ветеранських просторів, а також працює 19 реабілітаційних центрів, законтрактованих НСЗУ, 47 – створених за підтримки громадськості. Впроваджуються проєкти «Турбота про родину Героя» та «Серцем єдиним – ми Україна», ініційовані Світланою Онищук Головою Івано-Франківської ОВА. Вважаю, що саме такі проєкти є важливими ланками покращення ментального здоров’я», – зазначила Людмила Сірко.

Посадовиця розповіла про картування послуг з психічного здоров’я, роботу з громадськими організаціями, благодійними фонами щодо реалізації заходів з підтримки ментального здоров’я, районних координаторів з впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», психологічних служб ДСНС в області, а також зауважила, що 109 соціальних працівників пройшли тренінгові навчання «Самодопомога плюс». І важливо, що з початку 2025 року послуги з підтримки психічного здоров’я стануть доступними для всіх прикарпатців на базі первинної медичної допомоги.


Наголошувалося на важливості організації тренінгових занять для фахівців різних служб і структур області, практичних психологів, соціальних педагогів, підготовку лікарів за програмою mhGAP, проведення анкетування серед надавачів, отримувачів послуг ментального здоров’я, реалізація проєктів щодо підтримки ментального здоров’я в закладах культури та освіти.


Під час засідання керівники районних державних адміністрацій доповіли про ключові аспекти впровадження Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?» у шести районах Івано-Франківщини. Йшлося й про питання вдосконалення роботи в цьому напрямку. Наголошувалося на важливості реалізації програми у контексті забезпечення доступу до необхідної допомоги та сприянні розвитку культури турботи про ментальне здоров’я.


Мовилося про роботу благодійного фонду «Рокада» та благодійної організації «Благодійний фонд Карітас Івано-Франківськ УГКЦ» щодо впровадження проєктів психологічної реабілітації, соціально-культурної, економічної адаптації внутрішньо переміщених людей, підтримки людей у кризових ситуаціях, надання необхідної психологічної допомоги задля зниження загального рівня стресу і тривожності та роботу у територіальних громадах щодо створення центрів психологічної підтримки.


Додамо, що Всеукраїнська програма ментального здоров’я «Ти як?» має важливе значення для підвищення якості життя громадян. У сучасних умовах, коли стрес і соціальні виклики дедалі більше впливають на психічне здоров’я людей, програма є важливим інструментом для підтримки добробуту та психологічної стійкості.


Завдяки цій ініціативі громадяни отримують можливість вчасно звернутися за допомогою, зміцнити психоемоційний стан і повернутися до активного життя. Її успішна реалізація сприяє не лише особистому благополуччю, але й соціальній згуртованості, що є основою стійкості та прогресу суспільства.




Переглядів: 332