В Дзвиняцькій ОТГ на дахах комунальних закладів з’являться сонячні батареї
У вівторок, 11 лютого, у Дзвиняцькій сільській об’єднаній громаді в Івано-Франківській області за сприяння програми USAID DOBRE запустили сервіс для виготовлення біометричних паспортів та презентували проект відновлювальної енергетики “Сонячна громада”.
Тепер у Дзвиняцькій об’єднаній громаді можуть прийняти усі необхідні дані для виготовлення ID-карток та біометричних паспортів, інформує Фіртка.
Вартість обладнання, що закупила програма USAID DOBRE – близько трьохсот тисяч гривень. Послугу надаватимуть у нововідкритому центрі надання адміністративних послуг, створеного за підтримки програми “U-LEAD з Європою”.
“Ми багато працювали, аби крім покращення інфраструктури у громаді запустити такі зручні сервіси для наших мешканців. Тепер їм не потрібно буде їхати за довідками до району чи вистоювати довгі черги за документами. Завдяки нашим партнерам ми надаватимемо якісні послуги вдома”, – підкреслив голова Дзвиняцької громади Микола Волочій.
За словами голови громади, паспортним сервісом зможуть скористатися близько восьми тисяч мешканців Дзвиняцької громади та ще тридцять тисяч із довколишніх населених пунктів. А це значний потенційний дохід для бюджету об’єднаної громади.
Дієва перевага децентралізації – впроваджувати саме ті послуги, які затребувані серед людей.
“Люди кажуть, що їм потрібно і громада виконує це для них. Нам пощастило бути частиною цієї великої справи тут разом з громадою, обласною владою та іншими донорами. У Штатах у нас кажуть: найкраще врядування – близьке до людей врядування. І ваша громада – це приклад такого, справді, якісного самоврядування”, – зазначив керівник програми DOBRE Беррі Рід.
Учасникам заходу також представили проект “Сонячна громада”, який впроваджуватимуть у Дзвинячі за підтримки програми USAID DOBRE.
Сонячні батареї для генерації електроенергії планують встановлювати на дахах комунальних закладів. А згодом до проекту зможуть долучитися звичайні мешканці громади, які захочуть вкласти гроші в панелі та отримувати дохід від продажу електроенергії за зеленим тарифом.
Представники ОТГ-партнерів Програми USAID DOBRE поділилися досвідом успішних практик та результатами із громадами Франківщини, які не співпрацюють із програмою USAID DOBRE, але працюють у напрямку розвитку та посилення спроможності громад.
Акцентами обговорення стали покращення місцевих послуг у громаді; успішні практики роботи із молоддю; місцевий економічний розвиток громади; управління фінансами та бюджетування; партисипативний підхід для досягнення високих стандартів управління ОТГ – Індекс спроможності місцевого самоврядування.
У Івано-Франківській області Програма USAID DOBRE співпрацює із Печеніжинською, Старобогородчанською, Нижньобербізькою, Верхнянською, Білоберізькою, Більшівцівською, Тлумацькою, П’ядицькою, Дзвиняцькою та Ланчинською об’єднаними громадами.
Переглядів: 286