Україна опинилася на четвертому місці в рейтингу найпотужніших армій Європи
2024 року Україна посіла 18 місце у світовому рейтингу найпотужніших армій Global Firepower з 0,2598 балами, що робить її четвертою найсильнішою армією в Європі.
Торік Україна була на 15-му місці на Землі, а у 2022 році перебувала на 22-й позиції зі 145 армій світу.
Якщо поглянути на рейтинг європейських армій, то упорядники запропонованого рейтингу визначили ЗСУ четверту позицію (до країн Європи не було зараховано Туреччину і росію).
Три перші місця серед держав у межах суто нашого континенту посідають відповідно Велика Британія з індексом 0.1443, Італія — 0.1863 і Франція — 0.1878 пунктів.
А серед «сусідів» України, які в цьому списку опинилися нижче за нашу державу в загальнопланетарному аналізі, є армії̈ Ізраїлю (17 місце) та Німеччини (19 місце).
Згідно з ранжуванням від Global Firepower ЗСУ мають кращі позиції і ніж деякі інші союзники України: Іспанія — 20, Польща — 21, Норвегія — 41, Чехія — 46, Фінляндія — 50.
Автори рейтингу звертають увагу на те, що українська військова потужність зміцнюється фінансовою та матеріальною підтримкою західних союзників, зокрема США.
Як йдеться в пояснювальній записці, дослідники центру проаналізували понад 60 чинників, щоб усебічно визначити міць збройних формувань.
Поверхово розтлумачуючи формулу, за якою ведуться розрахунки щодо конкретних позицій в рейтингу, його упорядники зазначили, що для створення даної класифікації ресурс Global Firepower створив індекс PowerIndex.
У ньому закладений принцип, що чим нижчий є виставлений бал, тим міцнішою є армія тієї чи іншої країни. А ідеальним показником буде «0» балів.
До уваги, як стверджують аналітики від Global Firepower, вони беруть різні категорії: від кількості військових підрозділів і фінансового стану до матеріально-технічних можливостей та географічного положення.
«Наша унікальна власна формула дозволяє меншим, більш технологічно просунутим, державам конкурувати з більшими, менш розвиненими державами. А спеціальні модифікатори у вигляді бонусів і штрафів застосовуються для подальшого вдосконалення списку, який складається щорічно», — пишуть творці рейтингу.
Згідно з аналізом Global Firepower, найсильнішою армією світу залишаються США. На другому місці росія, а трійку лідерів замикає Китай.
Як порівняти з минулим роком, до чільної п’ятірки найсильніших армій пройшла Південна Корея, яка посунула колишню «владичицю морів» Велику Британію на умовне 6 місце.
Найслабшими арміями світу у 2024 році ресурс Global Firepower назвав війська таких країн, як Сурінам, Молдова та Сомалі.
Коментуючи «традиційне» друге місце росіян, автори ранжування зауважують, що «російсько-українська війна продемонструвала ключові обмеження військового потенціалу рф», попри її кількісну живу силу та матеріальну перевагу над Україною.
У Global Firepower наголосили, що це «проливає світло» на рівень готовності, командування, навчання та постачання в російській армії.
Спираючись на реальний стан справ на театрі російсько-української війни, підсумки аналітичної доповіді від осіб, які визначені експертами від Global Firepower, рейтинг армії окупантів і ЗСУ не може не викликати запитань.
Слід підкреслити, що підрахунки від GF ґрунтуються на даних з відкритих джерел та інших обчисленнях, а не на спостереженнях «на землі», де визначається реальна сила армії.
Довідково: Global Firepower — рейтинг сукупної військової потужності кожної з країн світу. Для розрахунку ранжування кожної з країн укладачі використовують певну формулу, суть та подробиці якої не повідомляють.
Однією з особливостей формули є те, що кількість ядерної зброї держави не береться у розрахунок, хоча її наявність і береться до уваги. Рейтинг не затверджений і не перевірений ніким зі знаних експертів, вчених, військовиків чи владою жодної з країн світу.
Переглядів: 837