У Старому Лисці відновили столітню садибу ієромонаха Миколи Волосянка, де відкрили та освятили музей

Суспільство
У цій старенькій хаті отець Микола проводив підпільні богослужіння, вінчав молодят, хрестив дітей, сповідав та причащав вірян з усієї області. За це й зазнав переслідувань з боку радянської влади, був засуджений до семи з половиною років тюрми суворого режиму.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Лисецьку селищну раду


Але ці випробування не зламали його віри, відваги, любові до Бога. Опинившись на волі, отець Микола доклався до збереження та відродження Греко-Католицької Церкви. У 1965 році став монахом чину редемптористів і провадив молитовні місії по всій Україні, викладав у підпільній семінарії.


П’ять років тому ієромонах Микола Волосянко відійшов у вічність, залишивши про себе добру пам’ять. Відтак мешканці Старого Лисця вирішили відремонтувати його садибу і створити там музей. Збирали кошти для цієї справи всією громадою.


Минулої неділі біля оновленої меморіальної будівлі відбулася Служба Божа під проводом екзарха Луцького владики Йосафата Говери та освячення музею-садиби.


 

«Він вибрав шлях душпастиря у час лихоліття для Греко-Католицької Церкви, коли вона сталінським режимом була знищена, заборонена і коли намагалися затерти пам’ять про неї. Але, як бачимо, знаходилися ті, як ранні християни, що цінували цінності Божі вище навіть за власне життя, котрі готові були ними ділитися перед світом. Отець Микола це ревно здійснював, він служив як підпільний священник, більше того – навчав молодих студентів. Як редемпторист мав запал і бажання месійної праці нести Боже слово, навіть там, де найважче йому було проростати, знайти той сприятливий ґрунт для його розвитку», – відзначив владика Йосафат.

На відкритті музею-садиби виступили зі спогадами про ієромонаха Миколу Волосянка о. Іван Бойко, його учень о. Володимир Маланюк, ініціаторки відновлення садиби Галина Пташинська та Галина Кузишин, заступник начальника управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації Тетяна Лапка, керівник департаменту культури Івано-Франківської міської ради Надія Загурська, колишній старший брат храму Святого Архістратига Михаїла в селі Іваниківка, де свого часу служив отець Микола, Володимир Ярема. Зокрема, Галина Пташинська подякувала всім, хто долучився до створення музею-садиби, попросила записувати свідчення про отця Миколу й повідомила, що готується до друку книга про нього.


У музеї проводитимуть біблійні читання, реколекції, розважання, різноманітні акції з дітьми. Також хочуть, щоб тут була садиба святого Миколая.




Переглядів: 220