У Рогатинській громаді, відбувся фольклорний фестиваль «Різдвяна розколяда»
12 січня 1972 року… Працівники КГБ вриваються до домівок десятків українських дисидентів із обшуками. Основною мішенню стали учасники вертепів і ті, хто долучався до поширення самвидаву. Масові арешти, табори, заслання… Це був лише початок нової хвилі жорстоких репресій, відомої в народі як «арештована коляда».
Пише Голос-Інфо, посилаючись на Рогатинську МТГ
Січневий погром 1972 року та переслідування учасників вертепів призупинили традицію публічної коляди на тривалий час, адже різдвяні обряди набули політичного контексту й сприймалися як протест проти радянського режиму. Однак, утиски та репресії лише зміцнили дух опору серед українців і надихнули нове покоління українців боротися.
Цю ідею прагнули донести учасники вертепів, маланок, обряду «віншування і в’язання Василів»… Вони, мов велика опільська родина, прибули з міста та сіл краю до батьківської оселі – Рогатинського будинку культури, щоб зі сцени ділитися найсокровеннішим – надією на Боже чудо для України.
Особливу атмосферу заходу створювали виступи фольклорних колективів і солістів, які виконували старовинні колядки й щедрівки. Ці піснеспіви під звуки народних інструментів не лише пробуджували теплі почуття, а й нагадували про тих, хто сьогодні береже українські традиції, перебуваючи на фронті.
Окрім виступів, гості заходу мали змогу оглянути виставку різдвяних шопок, що додала святу автентичного колориту, а також скуштувати пампушків і традиційної домашньої випічки від опільських господинь.
Переглядів: 117