У Мінекономіки обговорили чергове спрощення імпорту товарів військового призначення

Економіка

Питання подальших кроків зі спрощення імпорту товарів, критично важливих для виробництва озброєння і військової техніки та посилення обороноздатності України, були обговорені під час робочої наради в Міністерстві економіки України 17 травня 2023 року.

Про це повідомляє Урядовий Портал.

У нараді взяли участь представники міністерств економіки, оборони, стратегічних галузей промисловості, Державної служби експортного контролю, Федерації роботодавців України, галузевих асоціацій, підприємств ОПК.

Як зазначили під час наради представники виробників, раніше Урядом були ухвалені необхідні рішення, що дозволили суттєво спростити імпорт товарів військового призначення та подвійного використання на потреби оборони. Зокрема, в березні минулого року змінами до постанови №1228 від 12.07.1999 на період дії воєнного стану суб’єктам господарювання, які мають повноваження на право здійснення експорту та/або імпорту товарів військового призначення, було надано право на здійснення імпорту товарів військового призначення за всіма позиціями (ML1 – ML22) Списку товарів військового призначення, що підлягають державному контролю, для забезпечення потреб національних сил оборони і безпеки.

У грудні Уряд затвердив перелік товарів військового призначення та подвійного використання, на міжнародні передачі (імпорт) яких під час воєнного стану не поширюється дія Закону «Про державний контроль за міжнародними передачами товарів військового призначення та подвійного використання» (постанова №1378).

Відтак, нагальні потреби ОПК вимагають подальших кроків з лібералізації відповідних механізмів. Зокрема, розширення переліку товарів, на імпорт яких не буде поширюватися у період воєнного стану дія закону про експортний контроль.

Під час засідання були обговорені конкретні пропозиції виробників щодо розширення переліку. За підсумками вирішено опрацювати подані пропозиції з урахуванням позицій всіх зацікавлених сторін та внести відповідні зміни до постанови № 1378, які будуть надані на погодження до заінтересованих державних органів та подані на розгляд Уряду.

«Під час обговорення подальших кроків зі спрощення імпорту товарів, важливих для підвищення обороноздатності країни, ми виходили з двох ключових завдань. Перше, напрацювати рішення, які дозволять максимально пришвидшити імпорт продукції, необхідної для ОПК та фронту. Друге, забезпечити при цьому виконання Україною в повному обсязі міжнародних зобов’язань у сфері контролю за переміщенням озброєння. Робота проведена конструктивна, проблемні питання визначені, шляхи вирішення запропоновані та обговорені. Будемо працювати над їх реалізацією», — зазначив за підсумками засідання директор Департаменту економіки безпеки і оборони Міністерства економіки України Сергій Сметанко.

Джерело



Переглядів: 395