У Коломиї триває системна боротьба з борщівником

Суспільство

Зараз у нашій громаді до ліквідації борщівника залучені два комунальні підприємства. Робота триває у кілька етапів: спочатку комунальники обстежують вогнища розповсюдження борщівника.


Про це Голос-Інфо дізнається від Богдана Станіславського


Наразі найскладніша ситуація – в урочищі Левади села Воскресінці. А також у Кубаївці, адже тут у 70-х роках борщівник вирощували навмисно, як силосну культуру.


“Дякую небайдужим мешканцям громади за те, що долучаються до цієї роботи. Повідомляйте про борщівник, якщо бачите його на вулицях громади, та вчасно знищуйте, щоб не дозволити розмножитися, якщо він виріс на вашій ділянці”. 
Чого не можна робити, знищуючи зарості борщівника. Поради фітосанітарних інспекторів:
  • Скошувати рослини борщівника в період закінчення цвітіння і на початку дозрівання плодів, оскільки це не матиме потрібного ефекту (якщо тільки скошені рослини не будуть тут же спалені, або якось інакше знищені відразу після скошування).
  • Допускати скошування в момент осипання насіння з рослин, бо це сприятиме більшому розповсюдженню рослин.
  • Під час роботи з борщівником не можна бути роздягненим або мати незахищені ділянки тіла (найкраще одягнути водонепроникний одяг, бо сік рослин, що ввібрався в одяг, торкається тіла, і проникає в нього, якщо не змитий протягом доби; при попаданні на ці місця сонячного світла (ультрафіолету) буде сприяти утворенню дерматитів за типом опіків).
  • Якщо рослини були скошені, то їх одразу необхідно прибрати в купу і спалити, або насіння має бути знищене іншим доступним і ефективним способом.
  • Скошений матеріал не можна залишати кинутим на місці. Бо генеративний пагін борщівника має в стеблі великий запас поживних речовин, який є достатнім, щоб у скошеній рослині, насамперед, в парасольці, дозріло насіння, яке вже зав’язалося (тобто дійшло до воскової фази стиглості, яка є цілком достатньою, щоб навесні з цього насіння вже виросли нові рослини).
  • Скошувати або зрізати рослини, коли на них вже дозріли плоди, і робити це у вітряну погоду, що сприятиме поширенню виду на нові території.
  • Не можна близько підходити до рослин, або заростей борщівника, брати в руки будь-які його частини, нюхати квіти, фотографуватись тощо.Листя і плоди борщівника багаті на ефірні олії, які містять фуранокумарини — фотосенсибілізуючі речовини, які при потраплянні на шкіру можуть викликати фотохімічний опік.


Переглядів: 520