У КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради почали застосовувати ботулінотоксинотерапію при фантомному болю у пацієнтів з ампутаціями кінцівок
Йдеться про напади прострілюючого пекучого болю в кінцівці, якої немає. Він не дає спати вночі, і навіть сильні знеболюючі не допомагають. За статистикою, він є у 60-80% пацієнтів, які перенесли ампутацію.
Інформує Голос-Інфо, посилаючись на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА
Завідувачка центру діагностики неврологічної патології Надія Сегін розповідає, що для цього використовують токсин бактерії клостридії. Ін’єкцію токсини роблять для знаття болю, наприклад, при хронічній мігрені. Або якщо у хворого є постінсультна спастичніть і він не може добре розгинати руку. Або коли пацієнт має блефароспазм, тобто мимомільне неконтрольоване закривання очей чи примружування. Або кривошию – певне вимушене положення голови.
“Ботулінотоксинотерапія має міорелаксуючу дію і використовується при хронічному невропатичному болю. Це – біль, причиною якого є ушкодження нерва, – пояснює лікарка. – При фантомному болю маємо перетин нерва. У кінці нерва утворюється невринома, яка прилягає безпосередньо до м’яких тканин і при дотику болить”.
Використання ботулінотоксинотерапії інактивує нервові закінчення, шляхом локальної хемоденервації, блокує нервово- м’язову передачу імпульсу на рівні синапсу на певний період часу. Вона має ефект протягом трьох місяців при хронічній мігрені, дистонії. При фантомному болю ефект зберігається протягом шести місяців. Так сказано в літературі. Є дослідження, які рекомендують її застосування. Але це є нове.
Керівниця Центру також додає, що інтенсивність фантомного болю може призвести до появи проблем з психічним здоров’ям, зокрема до виникнення неврозів, депресій, патологічної зміни особистості.
Переглядів: 368