у Карпатському національному природньому парку для дітей Миколаївщини провели навчально-пізнавальний

Суспільство

«Про що говорять дерева?». Саме таку актуальну тему вибрали фахівці відділу еколого-освітньої роботи в останній місяць осені. Адже природа активно готується до зими, зокрема, – і представники рослинного світу – дерева та чагарники.


Про це пише Голос-Інфо, посилаючись на Карпатський національний природний парк


Цього разу нашими слухачами стали діти Миколаївщини. Насамперед вони ознайомились із територією Карпатського НПП під час віртуальної екскурсії в музеї Екотуристичного візит-центру, а саме – гірськими та лісовими ландшафтами, серед яких проживає така цікава етнічна група українців, як гуцули, для яких охорона рослинних угруповань, попри їх використання для власних потреб, завжди була першочерговою.


Під час перегляду презентації, діти мали змогу не тільки дізнатися про представників карпатських деревних та чагарникових видів, але й ділилися власними знаннями про види свого регіону. Враховуючи зміну пір року, учасники заходу демонстрували свої шкільні знання і спостереження, обговорюючи, як дерева готуються до зимового періоду. Порушили і таку важливу екологічну проблему, як спалювання опалого листя. У вигляді дискусії розглянули шкоду спалювання листя як для довкілля в цілому, так і для здоров’я кожної людини, яка вдихає дим із шкідливими домішками. Обговоривши різні альтернативи для усунення даної проблеми, погодились, що компостування – найкорисніший і нешкідливий для природи спосіб утилізації рослинних решток.


На завершення, цікавинками стало знайомство не тільки з визначенням дерев з допомогою кругів та листя дерев, а й їх плодами, які діти залюбки вгадували під час інтерактивної гри. Крім того, знаходили назви дерев, які загубились серед літер і зашифрованих у ребусах.


Переглядів: 82