У Калуській райдержадміністрації проведено нараду із пасічниками
Сьогодні, 14 лютого, під керівництвом заступника голови РДА Романа Гавриляка відбувся семінар-нарада стосовно порядку реєстрації пасік, проведення щорічних весняних протиепізоотичних заходів на пасіках, дотримання вимог санітарного та фітосанітарного законодавства при використанні пестицидів, агрохімікатів, інших засобів захисту рослин.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську районну державну адміністрацію
У нараді взяли участь працівники районного управління Держпродспоживслужби, представники райдержадміністрації і територіальних громад пасічники, представники асоціації бджолярів, керівники агроформувань району, що здійснюють діяльність у сфері вирощування сільськогосподарських культур.
Начальник Калуського районного управління Держпродспоживслужби Григорій Химич і його заступниця Оксана Ананєвич детально надали роз’яснення щодо дотримання чинного законодавства у сфері бджільництва, а також застосування, транспортування та зберігання пестицидів.
Підчас семінару зазначалося, що відповідно до вимог Закону України «Про бджільництво», державна реєстрація є обов’язковою для суб’єктів господарювання, які займаються утриманням та розведенням бджіл, виробництвом і первинною переробкою продуктів бджільництва в частині дотримання вимог чинного законодавства у сфері бджільництва, а також застосування, транспортування і зберігання пестицидів.
Власники пасік повинні виконувати вимоги законодавства України з питань бджільництва.
Недотримання даних вимог значно ускладнює або ж унеможливлює позитивне вирішення спірних питань, що можуть виникнути під час ведення господарської діяльності. Наголошено – якщо пасіки не зареєстровані , то юридично їх не існує, і у випадку отруєння бджіл, крадіжки, стихійного лиха та ін., довести розмір завданої шкоди неможливо.
Керівникам агроформувань району наголошено, що відповідно до статей 30 та 37 Закону України «Про бджільництво», фізичні та юридичні особи, які застосовують засоби захисту рослин (ЗЗР) для обробки медоносних рослин, зобов’язані не пізніше ніж за три доби до початку обробки через засоби масової інформації та і інший спосіб попередити про це пасічників, пасіки яких розташовані на відстані до 10 (десяти) кілометрів від оброблюваних площ.
Обговорено спільний алгоритм дій у випадку масових отруєнь бджіл. Присутні мали нагоду отримати відповіді на поставлені запитання, а також додаткові роз’яснення та рекомендації.
Під час проведення наради були розглянуті основні заходи профілактики, причини та механізми установлення факту отруєння бджіл, а також визначені обов’язки фізичних осіб та суб’єктів господарювання, які застосовують засоби захисту рослин.
Учасниками наради було наголошено, що головною метою на теперішній час є забезпечення злагодженої взаємодії бджолярів, органів місцевого самоврядування, агровиробників, що в подальшому дозволить запобігти випадкам отруєння та загибелі бджіл при застосуванні пестицидів для захисту рослин від шкідливих організмів.
При кожній територіальній громаді мають бути створені постійно діючі комісії, у складі яких мають бути представники органів місцевого самоврядування, аграріїв, бджолярів, Держпродспоживслужби, територіальних органів Нацполіції, які мають право встановлювати факт отруєння бджіл, а також ініціювати питання щодо покарання за неконтрольоване використання хімічних засобів, що призвели до загибелі бджіл.
Надання фінансової підтримки бджолярам з Державного бюджету України протягом двох останніх років надало можливість стимулювати розвиток бджільництва, прийняти конструктивні рішення для вирішення питань в експертному середовищі, збільшити кількість зареєстрованих пасік, простежувати продукцію бджільництва та значно підвищити її якість.
За підсумками наради були визначені проблемні питання, які необхідно своєчасно вирішувати для попередження та мінімізації випадків загибелі бджіл.
На завершення наради присутнім роздано методичні рекомендації про застосування, транспортування та зберігання пестицидів.
+5
All reactions:
Віталій Чорненький, Zhanna Tabanets та ще 16
Переглядів: 487