У Калуші відбувся семінар на тему «Стратегічне планування і управління ресурсами громад в умовах воєнного стану».
17 квітня в Калуші відбувся семінар на тему «Стратегічне планування і управління ресурсами громад в умовах воєнного стану».
Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду
Організували захід Місцева асоціація органів місцевого самоврядування «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» спільно з Калуською міською радою – з метою ознайомити з актуальними питаннями державної регіональної політики, стратегічним плануванням як інструментом залучення інвестицій, управлінням ресурсами, теорією та практикою місцевого економічного розвитку громад в умовах воєнного стану, продемонструвати кращі практики реалізації проєктів місцевого розвитку.
До участі в семінарі зголосилися очільники, профільні заступники голів низки територіальних громад (Дубівської, Новицької, Войнилівської, Солотвинської, Верхнянської, Єзупільської, Калуської та інших); науковці, експерти.
«Нам потрібно вже працювати на розвиток, не чекаючи завершення війни. Бо, не відомо, що буде далі; ситуація може ускладнюватись. І, власне, наша громада уже має певні здобутки в напрямку стратегії розвитку, кінцевою метою якої є перетворення Калуша на еко-індустріальну столицю заходу України», – зазначив Андрій Найда.
Радник Калуського міського голови, член правління ГО «УФРА» Сергій Гумінілович розповів про масштабну роботу, проведеною командою однодумців над підготовкою і розробкою Стратегії розвитку Калуської громади на період 2022-2030 роки.
Заходи стратегії, до речі, уже виконані десь на 30%, вважає міський голова. В Калуші уже створено два індустріальні парки; отримала перспективу ініціатива щодо відновлення видобутку і переробки калійних солей; місто продовжує потужно працювати в напрямку релокації промислових підприємств… Калуш зав’язує партнерські стосунки не лише із закордонними містами, а й великими промисловими центрами України (Запоріжжя, на черзі – Полтава).
Загалом, прикладів успіху у промисловій сфері наводилось чимало. Зважаючи на статус Калуша, як індустріального ценру, це й не дивно. Але є певний поступ у громаді і на сільськогосподарській ниві. Учасникам семінару презентували практику агропідприємств села Студінка – фермерського господарства «Овочі Слобожанщини» (вирощування овочів, у т. ч. кавунів) і ТОВ «Рідна Земля Агро» (утримується півтисячне поголів’я ВРХ молочної голштинської породи).
Виконавчий директор МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» Ігор Мельничук проаналізував актуальні питання державної регіонально політики, акцентуючи на викликах і завданнях Івано-Франківщини, як тилового регіону.
Модерувала захід експертка з просторового планування МАОМС «Агенція розвитку ОТГ Прикарпаття» Тетяна Данилів.
Переглядів: 292