У Калуші відбувся показ фільму “І і Фелікс”

Суспільство

Українське кіно зараз переживає період свого становлення. Багато молодих режисерів роблять великий внесок у розвиток нашого кінематографу та створюють круті фільми, якими хочеться пишатися. Разом з ними працюють вже імениті митці та разом вони створюють нове, якісне українське кіно.


Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


Після перегляду фільму відбулась зустріч з Іриною Цілик, режисеркою та поетом, Почесним громадянином міста Калуша Юрієм Іздриком.

“Із впевненістю можу стверджувати про це після перегляду фільму «Я і Фелікс» та зустрічі з одним із головних героїв кіносюжету калушанином, Почесним громадянином Калуша Юрієм Іздриком і режисеркою фільму Іриною Цілик.
«Я і Фелікс» знято за мотивами роману «Хто ти такий?». Його написав військовий ЗСУ Артем Чех, чоловік Ірини Цілик – український письменник.
«Хто я такий!», «Я і Фелікс» – це правдива, невигадана історія автора роману. Щоправда, як зазначає сама режисерка, – фільм дещо відрізняється від книги, пані Ірина зуміла відтворити в кінострічці лихі 90 м’якшими на сприйняття.
Я вперше переглянув фільм. Відчуття, які глибоко осіли в душі, переконаний, ще довго не покидатимуть мене. Я пам’ятаю той час і усвідомлюю як мінімум 3 помилки, яких припустилася тодішня влада, що в результаті призвели до наслідків, які ми розгрібаємо ще в 2024.
– 1 – політика бідності, що призвела до еміграції українців за кордон у пошуках ліпшого життя. Зараз ми спостерігаємо ситуацію, коли 1000 українців знову покинули рідну землю, втікаючи від війни. Кожен у державі повинен робити все можливе для того, щоб наші люди поверталися.
– 2 – хто пам’ятає 90, той напевно пам’ятає телепередачу «Територія А». Тоді на піку популярності були саме українські виконавці, які пропагували наше, рідне. Але, на жаль, згодом лідирувати знову почали окупантський шансон, попса, які навіювали культуру московії. Це та помилка, яка теж переслідує нас і досі. Знову нелюди викорінюють українську мову найгіршими методами – вбиваючи. Нещодавна смерть Ірини Фаріон – ще одне цьому підтвердження.
– 3 – і найважливіша помилка – халатність до українських Захисників. Головний Герой Фелікс був військовим. У фільмі чітко відображений той факт, що після того, як він виконав свій військовий обов’язок – сам на сам залишився зі своїми психологічними травмами. Зараз сотні українських Воїнів, які повертаються з війни, і будуть повертатися, коли вона закінчиться, а Україна здобуде Перемогу – потребують і потребуватимуть особливої підтримки. Тож маємо робити все можливе, щоб із своїми трагедіями вони боролися не на одинці.
Юрій Іздрик – Фелікс. Усі, хто переглядав цей фільм напевно погодяться, що іншого актора на цю роль просто не могло б бути. Я глибоко вражений акторською грою, хоча я далеко не кінокритик, і мало розумію в цих акторських справах, але за мене говорять мої емоції.
Фільм – саме той, що потрібен нам сьогодні. Флешбеки з 90 опам’ятовують та підкреслюють те, що такого часу ми більше не можемо допустити.
Актори – саме ті. Кожен із них зумів передати глядачам потрібні відчуття. Інакше, сьогодні б відвідувачів у кінотеатрі «Час кіно» не було. І працівникам не довелося б доставляти додаткові стільці.
Режисерка – саме та. Бо змогла відчути, передати, згуртувати навколо себе команду людей та зробити неоціненний внесок у сучасний український кінематограф. Спитаєте чим неоціненний? А тим, що пробуджує!
І головне – автор – саме той. Артем Чех – військовий, який через власну долю пропускає жахіття війни, який теж народився та зростав у 90. Він як ніхто з нас розуміє ризик сучасної війни. Він веде боротьбу одразу на двох фронтах. Бореться за Україну зі зброєю в руках. Бореться за Україну правдивим українським словом.
Щира величезна вдячність всім за цей фільм, за цю історію, знайому нам всім до болю.”,- поділився своїми враженнями після перегляду стрічки Андрій Найда
Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.


Переглядів: 238
banner