У Калуші відбулися читання творів Великого Каменяра

Події, Суспільство
До 168 річниці від Дня народження Івана Франка 27 серпня відбулися читання творів Великого Каменяра.

Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду 


Спершу учасники заходу зібралися біля пам’ятника поету, щоб покласти квіти та низько вклонитися. Читання творів продовжили у приміщенні Краєзнавчого музею Калущини.


Про Франка можна говорити багато, адже його талант був вражаюче різнобічним: поезія, проза, драматургія, літературознавство, фольклористика, етнографія, мовознавство, педагогіка, психологія, історія, філософія, економіка, журналістика… в кожній з цих ділянок Франко був Великим. Він з один з небагатьох у світі авторів, який вільно писав трьома мовами: українською, польською, німецькою, а перекладав з 14 мов. За 40 років свідомого життя написа в близько 6000 праць, це в середньому 2-3 твори в день. Дивовижно!”, – розповідає організаторка та ведуча заходу Леся Піцик, начальниця відділу культури, навчальних закладів, бібліотечної та музейної справи.

Розпочала читання начальниця управління культури, національностей та релігій Калуської міської ради Любов Джуган.


Далі доєдналася наукова співробітниця музею-оселі родини Івана-Франка Дарія Ониськів, депутатка Калуської міської ради, голова міськрайонного товариства «Просвіта» ім. Т.Шевченка Леся Кирилович, директор КЗ «Музейно-виставковий центр Калуської міської ради» Олег Відливаний, ветеран АТО/ООС Дмитро Равх, акторка театру «Легенда» Леся Бобяк.


Долучилися також освітяни: Оксана Заулична, учителька початкових класів Калуського ліцею №6, Олеся Жураківська, учителька Каусьького ліцей ім. Дмитра Бахматюка, Ольга Кецмур, учителька української мови та літератури Калуського ліцею №10, калуський поет Богдан Сімків, художниця-волонтерка Уляна Закасовська та всі охочі.


Пісню на слова Івана Франка «Ой, ти дубочку кучерявий» виконала викладачка Калуської музичної школи Наталія Левінська.


Франкові читання вже стали традиційними в Калуській громаді. Та, як повідомили організатори, їх учасників не обмежували однією темою. Адже Іван Франко такий багатогранний…


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.




Переглядів: 350
banner