У Калуші від центрального опалення відключать ще декілька багатоповерхівок
Від централізованого теплопостачання планують відключити чотири будинки, які опалюються від Калуської ТЕЦ ТОВ «Костанза» за такими адресами: вул. Б. Хмельницького, 22, вул. Б. Хмельницького,21, вул. Будівельників, 19 і вул. Є. Коновальця, 3.
Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду
Це рішення є першим у 2023 році про відключення будинків від центрального опалення. Рішення при призначення допомоги приймає спеціально створена комісія, яка розглядає заяви та документи калушан.
Розмір допомоги для власників однокімнатної квартири становить :
- 4500 гривень
- двокімнатної квартири — 6500 гривень
- трикімнатної — 8500 гривень
- чотирикімнатної і більше — 10 500 гривень.
Наприкінці липня минулого року міська рада прийняла рішення про відключення від централізованого теплопостачання 57 будинків (з 63-ох, які опалювалися від котелень комунального підприємства «Калуська енергетична Компанія»).
Тоді право на допомогу отримали 1399 калушан.
У вересні минулого року міська рада також прийняла рішення про відключення від центрального опалення двох будинків, які опалювалися від Калуської ТЕЦ – допомогу мають отримати близько трьох десятків мешканців.
Програмою соціального захисту на 2023 рік на виплату допомог на індивідуальне опалення передбачено 3 млн гривень.
Цього року рішень про відключення будинків від центрального опалення не приймали, тож досі допомогу виділяли людям, які не скористалися правом на неї торік – у січні-травні приймали рішення щодо 46-ти мешканців міста на загальні 274,5 тис. гривень.
За словами Тараса Фіцака, після завершення опалювального сезону заяв на відключення від центрального опалення за ініціативною мешканців надходить небагато – загалом близько 30 (минулого року калушани відмовлялися від центрального опалення активніше).
Це пов’язано з тим, що 70% споживачів центрального опалення відмовлялися від нього у попередні роки, залишилися в основному мешканці похилого віку чи з обмеженими фінансовими можливостями.
Крім того люди не мають стимулів для відмови від центрального опалення – на період воєнного часу та 6 місяців після його завершення в Україні діє мораторій на підвищення тарифів на тепло, а окрім того мешканці, які відмовляються від централізованого опалення індивідуально, без відключення будинків за рішенням міської ради, не можуть претендувати на допомогу з міського бюджету.
Переглядів: 445