У Калуші оголосили набір до лав добровольчого формування

Суспільство

Добровольче формування Калуської міської територіальної громади оголошує набір до своїх лав з метою своєчасного реагування і вживання необхідних заходів для захисту населення від ворожої агресії на території Калуської громади.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


Запис в добровольче формування Калуської територіальної громади проводиться за адресою: вул. Січинського, 7 м. Калуш з 10.00 до 15.00 щоденно.


Консультацію з питань вступу до лав тероборони можна отримати за телефоном 096 612 6851.


Закликаємо всіх небайдужих і патріотично налаштованих мешканців громади вступати у ряди добровольчого формування для захисту миру і спокою на рідній землі.


Хто може бути зарахований до лав добровольчого формування?
Членом добровольчого формування Калуської міської територіальної громади може стати мешканець громади віком від 18 років (чоловіки й жінки, зокрема – студенти, пенсіонери, зайняті на основному місці роботи, безробітні, ті, що на військовому обліку, і ті, які не були зазначеними на ньому, обмежено придатні та інші – головне, ті, які мають бажання в разі потреби стати на захист нашої громади.) Умовами для зарахування у добровольче формування – проходження медичного огляду для отримання дозволу (ліцензії) на об’єкт дозвільної системи за формою 127/о, професійного та психологічного відбору (перевірки) і укладений контракт добровольця територіальної оборони за формою, що затверджена наказом Міноборони «Про затвердження форми контракту добровольця територіальної оборони та посвідчення добровольця територіальної оборони» від 07.03.2022 № 84 (https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0307-22#Text).

Як вибудовуються трудові відносини члена добровольчого формування з роботодавцем?
У цьому випадку на працівника, який вступив до лав тероборони, поширюються гарантії, що встановлено статтею 119 Кодексу законів про працю України (КЗпП). Зокрема, за працівниками, які в робочий час виконують державні чи громадянські обов’язки, зберігають місце роботи та посаду (ч. 1 ст. 119 КЗпП).
Служба в теробороні може передбачати не постійне, а періодичне залучення працівника до виконання державних чи громадянських обов’язків. Тому в кожному конкретному випадку роботодавець має враховувати:
  • рівень залучення працівника до участі в теробороні;
  • кількість робочого часу, який працівник витрачає на тероборону;
  • чи може працівник, який служить в теробороні ефективно виконувати обов’язки за трудовим договором.

Отже, не потрібно обов’язково видавати наказ про увільнення працівника від виконання роботи за трудовим договором.

Якщо працівник виконує завдання тероборони не повний робочий день, за основним місцем роботи він отримує середньогодинну зарплату. Про те, що працівник відсутній на роботі у зв’язку з виконанням завдань тероборони, командир добровольчого формування надає відповідний документ про час виконання обов’язків тероборонця.

Чи звільняє членство в добровольчому формуванні від строкової служби та мобілізації?

Членство у формуванні НЕ ЗВІЛЬНЯЄ від обов’язку проходження строкової служби, мобілізації, військової служби за призовом осіб офіцерського складу та військової служби за призовом осіб з-поміж резервістів в особливий період.
Зброя у добровольчому формуванні тероборони
Для виконання завдань тероборони добровольці можуть отримувати штатну зброю у місцевих військових частинах тероборони, крім того, вони мають право використовувати особисту мисливську зброю та набоїв до неї.

Соціальний і правовий захист членів добровольчого формування тероборони

Члени добровольчого формування територіальної оборони під час виконання вищевказаних завдань, а також під час участі у заходах підготовки добровольчих формувань, користується усіма правами та гарантіями соціального і правового захисту військовослужбовців та членів їх сімей, відповідно до пункту 4 частини першої статті 3 Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей».


Переглядів: 635