У Калуші 80 учнів громади навчалися лідерським якостям у рамках освітнього тренінгу

Суспільство
Сьогодні, 2 лютого, відбувся другий тренінг освітнього проєкту «Успішна школа через ефективне самоврядування». Його учасниками стали до 80 учнів разом зі своїми наставниками з 20 закладів загальної середньої освіти Калуської громади. Метою тренінгу було опрацювати сучасні методи комунікації, основи понять академічної доброчесності та розуміння активних інструментів для забезпечення медіаграмотності.

Про це пише Голос-Інфо з посиланням на Калуську міську раду.


Міський голова Андрій Найда був присутній на заході та звернувся до молоді з побажаннями:
«Не бійтеся брати на себе відповідальність. Майте власну громадську позицію. Сміливо реалізовувати плани. Вчіться працювати в команді. І пам’ятайте, що дуже важливо бути чесним – по відношенню до інших та до справ, які робите»

До присутніх також звернулися перший заступник голови Калуської РДА Іван Шикеринець, начальниця управління освіти Калуської міської ради Ірина Люклян та Ірина Шеремета, представниця Програми «Мріємо та діємо».

Ірина Шеремета зазначила: «Наша програма – для роботи з молоддю. Ви – наш основний фокус. Добре, що від вас йде запит, ви готові навчатися та розвиватися. Разом з командою ГО «Інститут суспільних ініціатив», нашими партнерами, ми визначили основну концепцію, що учнівське самоврядування – це не лише заходи, а історія, яка виховує громадянську свідомість, активність, вчить як має працювати демократичне суспільство».


У жвавій грі та спілкуванні учасники зустрічі познайомилися з посібником для молоді «Громадянська освіта: як втілити на практиці”, який розроблений у межах програми «Мріємо та діємо». Підчас його опрацювання старшокласники більше дізналися про шкільне самоврядування, принципи його роботи, про права та обов’язки учнів в процесі роботи тощо.


«Наша мета – показати, що самоврядування в школі – не забавка. Навчання – важливо, та час після нього – теж. Школа – це прототип суспільства, який має свої владні структури. Серед вправ, які виконували сьогодні учасники тренінгу – організація виборів. Варто показати, що вибори – це не просто поставити галочку, а глибокий процес. Діти у командах пропрацьовують свої обов’язки, бачать свої потреби і те, в чому їм може допомогти інша група. Наша мета – показати, що ми робимо всі спільну справу, яка є важливою для того, щоб вибори відбулися в демократичний спосіб», – зазначають організатори проєкту.


Нагадаємо, проєкт «Успішна школа через ефективне самоврядування» в Калуській громаді стартував 25 листопада і триватиме до серпня 2024 року. Він реалізовується в рамках програми «Мріємо та діємо», яка впроваджується за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та виконується IREX у партнерстві з Будуємо Україну разом (БУР), Центром «Розвиток корпоративної соціальної відповідальності» (CSR Ukraine), Making Cents International (MCI), Міжнародним республіканським інститутом (IRI) та Zinc Network.


Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.




Переглядів: 331