У Івано-Франківську відбулось інтерактивне заняття “Світи іншим – не згасни сам”

Суспільство

Відбулося інтерактивне заняття з елементами тренінгу з профілактики професійного вигорання та збереження ментального здоровʼя – «Світи іншим – не згасни сам!»


Пише Голос-Інфо з посиланням на ВСП “Івано-Франківський фаховий коледж фізичного виховання НУФВСУ”


Робота з великою кількістю людей, понаднормове навантаження, мультизадачність та багато інших стресових факторів є негативними передумовами, що спричиняють вигорання.


Важливість збереження внутрішніх ресурсів в наш час є актуальною потребою в професійній діяльності фахівців будь-якої сфери, особливо освітян. Беручи до уваги умови, в яких нині перебувають українці, шанси вигоріти зростають у кожного.


Професійне вигорання може призводити до негативних наслідків як для конкретної людини, так і для розвитку в цілому.
Саме тому 16 січня 2024 року практичним психологом коледжу було проведене інтерактивне заняття з елементами тренінгу з профілактики професійного вигорання та збереження ментального здоров’я – «Світи іншим – не згасни сам!».


Зустріч пройшла в рамках Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційована першою леді Оленою Зеленською, яка має на меті допомогти українцям знайти джерело сили.


«Піклування про ментальне здоров’я має стати звичною відповідальністю кожного. А важливість відновлення в умовах війни, особливо психічного здоров’я є запорукою успішної роботи освітян та виконання ними професійної справи» – зазначила практичний психолог Христина Кудря.

Психолог ознайомила учасників з такими поняттями як «стрес», «тривога», «психічне здоров’я» та «емоційне/професійне вигорання», його основними причинами та симптомами, створення умов для психологічного розвантаження педагогів, надання інформації про сучасні техніки і прийоми стабілізації емоційного стану педагогів.


Цікавими були вправи з метафоричними асоціативними картами, «Для чого я працюю? з позиції минулого, теперішнього та майбутнього», «сонце вдячності», «прихований стрес», «вибір», які сприяли емоційному розвантаженню педагогів.


Психологом була надана пам’ятка “Як зміцнити своє психічне здоров’я”.


Учасники та учасниці змогли відчути себе частиною чогось більшого, зрозуміти спільні цінності та відновити власні сили.

Стежте за нами в соціальних мережах: ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.





Переглядів: 433