У Івано-Франківську активно розвивається ветеранський бізнес

Суспільство
Днями міський голова Руслан Марцінків зустрівся із тими, хто ще нещодавно боронив нашу країну від окупанта, а повернувшись у цивільне життя, підтримує економіку.


Про це Голос-Інфо дізнається від Руслана Марцінківа.


Ветерани, які створили власну справу з нуля, зустрілися за круглим столом для обміну досвіду. Колишній спецпризначенець, а зараз власник торгової марки «Вишиваночка», Олександр Ткачук разом із дружиною вирішили започаткувати власну справу з виготовлення вишитого одягу. Скористалися кількома грантовими програмами, а зараз вміло нарощують виробництво.  

«Якраз за допомогою грантової підтримки ми змогли закупити наше початкове обладнання, оскільки тоді кредити на виробництво нових справ не давали. І тут окрім власних заощаджень можуть допомогти тільки гранти. І нам у цьому допоміг як і Український ветеранський фонд, програма «Варто», так і «Власна справа» – це Є-робота. Ми скористалися і тією, і тією програмою, зробили виробництво. Протягом цього року ми виробництво наростили, реінвестовували постійно у наше швейне виробництво. І зараз ми його збільшили у чотири рази на весну», – розповідає власник торгової марки «Вишиваночка» Олександр Ткачук.

Керівниця ветеранського бізнесу з виготовлення сувенірної продукції та військових шевронів Марія Гльоза – донька військовослужбовця. Ще у 2014-му році батько дівчини започаткував маленьку власну справу виробів з дерева. Спочатку, розповідає підприємиця, це був столярний станок батька та його вміння майструвати. Підприємець виграв грант від Українського ветеранського фонду на суму 1 млн гривень. Закупив лазерний та фрезерувальний верстати, а також вишивальну машину. Далі маленька справа переросла у великий цех. З початком Великої війни бізнес довелося перевезти з Маріуполя до Івано-Франківська. Вже тут сімейному бізнесу вдалося розширитися, хоча у чужому місті, каже дівчина, це складно. 

«Виробництво започаткував ще мій тато в Маріуполі, а вже військові шеврони – це вже новий напрямок, до якого ми прийшли тут. Важко починати з нуля на новому місці, тому що в тебе немає сталої клієнтської бази, яка була, немає зв’язків, знайомств. Тому по трохи рухаємось, вже краще, ніж спочатку, але є куди іти», – відзначає керівниця ветеранського бізнесу Марія Гльоза.

Вчитель фізики Михайло Степнов разом із дружиною приїхали до Івано-Франківська з Миколаєва. У рідному місті, скориставшись грантом для ветеранів тоді ще АТО, подружжя відкрили швейний цех з пошиття текстилю. З початком повномасштабного вторгнення переїхали до Івано-Франківська, де розширилися та надалі розвивають свій бізнес. 

«Отримали грант від держави. Насправді здавалося страшніше, ніж вийшло. Все відкладав-відкладав на потім, а коли вже дружина натиснула на мене, то я, власне сів, мабуть, дві-три години максимум часу в мене забрало це написання бізнес-плану, щоби отримати грант. Найбільші труднощі в цій справі – це брак кваліфікованих працівників», – розповідає ветеран-підприємець Михайло Степнов.

Учасники бойових дій нерідко просто не знають, що можуть скористатися різними програмами та грантами як від держави, так і від міста, каже міський голова Руслан Марцінків. Івано-Франківська громада готова допомагати у створенні та розвитку власної справи наших захисників.

 «Дуже важливо, що хлопці і дівчата отримують допомогу від держави. Місто сьогодні теж сприяє, бачимо, що треба більше інформувати про ті програми та можливості для УБД, які є. Дуже важливо, щоб люди, які повертаються з війни, могли знайти себе, отримати кошти та розвивати власну справу, відповідно давати роботу іншим. Тому будемо старатися в цьому напрямку працювати. Наступного року теж спробуємо надавати таку допомогу, як ваучери, фінансування бізнесу саме учасників бойових дій. Хочу подякувати і за захист, і за те, що займаються підприємницькою діяльністю», – каже Івано-Франківський міський голова Руслан Марцінків.

Водночас громада вже пропонує різноманітні програми та проєкти для створення та підтримки бізнес-ідей ветеранів. Зокрема, у Івано-Франківську зараз діють проєкти Євросоюзу. А вже наступного року будуть ще кілька нових грантових програм для учасників бойових дій. 

«Зараз діє проєкт ЄС «Нова економіка Івано-Франківська», в межах якого були роздані ваучери бізнесу для підтримки маркетингу, реклами і розвитку інновацій у бізнесі Івано-Франківська. Також проєкт буде діяти і наступного року, де буде підтримка безпосередньо людей, які знають як розвивати бізнес. І в наступному році ми виграли новий грант від ПРООН, де буде підтриманий бізнес, який постраждав від війни. В Палаці Потоцьких на першому поверсі буде реконструкція першого поверху для креативного бізнесу», – розповідає директор Департаменту інвестиційної політики, міжнародних зв’язків, проектів, туризму та промоції міста Ігор Попадюк. 

Податися на гранти ветерану, запевняють буде не складно. За всією необхідною інформацією, з чого почати власну справу, необхідно звернутися у Міський центр зайнятості. 

Стежте за нами в соціальних мережах:ЮтубТелеграмФейсбук та Інстаграм.



Переглядів: 404