У Франківську триває виставка “Кирилиця між минулим та майбутнім”

Без категорії

З нагоди Дня української писемності та мови на території Комплексу колишнього палацу Потоцьких відбулась виставка і презентаційна лекція “Кирилиця між минулим та майбутнім”.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац»


Палац Потоцьких «Простір Інноваційних Креацій «Палац» організував захід задля популяризації кириличної каліграфії і шрифтового дизайну, дослідження і розвиток української слов’янської писемної традиції та шрифту.


Для цього запросили доцента кафедри дизайну і теорії мистецтва, кандидата мистецтвознавства — Надію Бабій.


«Цією виставкою ми хочемо показати, що кирилиця завжди актуальна та молода. Вона має право на життя. Наше письмо відоме своєю символічністю трипільських і сарматських знаків, об’ємними образними лігатурами, застосованими у в’язі та скоропису, гербовою фігурою серед літер абетки – що є єдиним свого роду феноменом серед європейських алфавітів. Події сьогодення запевняють нас у цінності українського історичного письма як однієї з яскравих форм ідентичності, хоча форми його застосування видозмінились. Зі старих книжок і рукописів класичні почерки українців інтегруються у станкові композиції, акцидентну продукцію, боді-практики, вуличне мистецтво. У контексті подій війни 2022, використання графіки як окремих літер, так і слів, канонічних текстів у роботах художників, ілюстраторів, дизайнерів, у виборі громадян є фактами демонстрації стійкого опору», – говорить Надія Бабій.

У виставці представлені роботи студентів кафедри спеціалізації “Графічний дизайн” з дисципліни “Шрифт” Інституту мистецтв ПНУ ім. В. Стефаника.


Під час лекції керівниця проєкту розповіла про археологічні та історичні джерела з історії української писемності, сумнівність належності Кирила і Мефодія до створення «кириличної» абетки, методи виконання історичних почерків: уставу, напівуставу, в’язі та скоропису, сьогоднішній інтерес до каліграфічних трансформацій.


Триватиме виставка — 7 днів.




Переглядів: 416
banner