У ці 5 міфів про імунітет не варто вірити

Здоров`я

Міфи про імунітет варто спростувати.

Сьогодні у Мережі можна знайти величезну кількість інформації про те, як підвищити захисні сили організму. Але наскільки ці рекомендації відповідають дійсності, і чи безпечні вони?

Імунітет — це складна система, яка містить у собі різні клітини (лімфоцити, базофіли, нейтрофіли і т. д.) і навіть певні органи. Незважаючи на те, що велика кількість наукових досягнень у медицині припадає саме на імунологічну галузь, деякі факти досі залишаються загадкою навіть для фахівців. Але є прописні істини, які повинен знати кожен. Щеплення, синтетичні вітаміни, імуномодулятори, психологічний фон і харчування — чи дійсно усе це чинить істотний вплив на імунітет людини? Найпопулярніші міфи про нього ми спростуємо прямо зараз.

Ми народжуємося без імунітету

Насправді, ще у череві матері ми знаходимося під захистом клітин її організму. У перші місяці життя від небезпечних вірусів, бактерій і грибків нас також захищають антитіла, що дісталися від матері. У процесі дорослішання організм “обростає” власним захистом — цей процес обумовлений генетикою. Вважається, що імунна система остаточно формується до 12-14 років: у цьому віці у підлітка налічується стільки ж імунних клітин, скільки у організмі здорової дорослої людини.

Дитячий імунітет досить слабкий, але це не означає, що дитину потрібно всіляко захищати від небезпечного бактеріального світу. Саме у дитячому віці зустрічі з різними збудниками стимулюють здатність організму протистояти патогенним мікроорганізмам у дорослому віці. Створення “тепличних умов” і зайвої стерильності може призвести до гіперчутливості — частих алергій і розвитку аутоімунних захворювань.

Вакцинація — небезпечна справа

На жаль, у сучасному світі з’явився не зовсім розумний тренд, що закликає відмовлятися від вакцинації як дорослих, так і дітей. У відповідь на це фахівці стверджують, що щеплення безпечні, і це підкріплюється науковими доказами.

Принцип дії вакцини полягає у виробленні антитіл, що допомагають боротися з патогенними збудниками у разі їх потрапляння до організму. Всупереч поширеній думці, вакцинація не стає причиною захворювання — навпаки, у небезпечній ситуації імунна система швидше зреагує на патоген ще до потрапляння його ДНК у клітини організму.

У багатьох людей викликає побоювання той факт, що у вакцинах міститься ртуть. Дійсно, тріомерсал використовувався у деяких вакцинах у якості консерванту, але дозування у 6 мкг не завдавало якоїсь шкоди здоров’ю.

Регулярне вживання йогуртів зміцнить імунітет

На наш кишківник припадає приблизно 80 % імунітету. У ньому також існує середовище проживання популяції мікроорганізмів — одним словом, там розташовується цілий мікробіом. Реклами йогуртів говорять про користь пре- і пробіотиків для здоров’я кишківника та міцного імунітету. Однак корисні бактерії, що надходять ззовні, не здатні прожити у кислому середовищі більше двох днів.

Попри те, що на імунітет особливого впливу кисломолочна продукція не чинить, відмовлятися від неї не варто. Кальцій і фосфор, що містяться у йогуртах і кефірі, підтримують здоров’я кісток і зубів, а також забезпечують збереження ясності розуму і енергетичного балансу на дуже тривалий час.

Синтетичні вітаміни = профілактика ГРВІ

Багато суперечок крутиться і навколо полівітамінних комплексів. В цілому, фахівці вважають, що немає нічого кращого за регулярне і різноманітне харчування. Необхідні для правильного функціонування організму мікронутрієнти будуть краще засвоюватися під час вживання у їжу натуральних продуктів.

Хоча б раз на рік варто здавати кров на вітамінний склад, щоб вчасно виявити авітаміноз, що починається, і негайно вжити відповідних заходів. Особливо рекомендується стежити за вітаміном D, недолік якого поширений у холодну пору року. Цей елемент необхідний для злагодженої роботи нервової та репродуктивної систем і, звичайно ж, імунної. Для кращого засвоєння вживайте вітамін D з продуктами, багатими на жири.

Стреси і імунітет взаємопов’язані

Короткостроковий або навіть гострий стрес не чинить значного впливу на імунітет. Здоровий організм може адаптуватися до перевантаження. Трохи інакше йдуть справи з хронічними переживаннями і тривожними станами. Взаємозв’язок між частими ГРВІ, загостренням хронічних захворювань і душевним станом все ж таки простежується.

Серйозний вплив на імунітет чинять і шкідливі звички, до яких люди часто вдаються за наявності синдрому хронічної втоми і тривог. Паління, недосип, нерегулярне харчування негативно впливають на загальне самопочуття.

Імунітет — одна з найсильніших систем нашого організму. Щоб завдати їй істотної шкоди і довести ситуацію до крайнощів, потрібно “постаратися”. Щоб уникнути цього, варто звернутися до профілактичних заходів: якісний і тривалий сон, гарне харчування, фізичні навантаження, а також необхідні щеплення сприяють підтриманню імунітету на високому рівні.

Джерело



Переглядів: 319