У чому полягає користь і шкода від вживання проростків
Проростки покращують стан здоров’я людей.
Молода зелень, яку використовують для приготування бутербродів, салатів, набуває дедалі більшої популярності. Проростки можна купити у магазинах, на ринках, виростити самостійно. У чому ж переваги і недоліки цієї їжі.
Що таке паростки
Насіння овочів, трав, зерен утримують за певної температури і вологості. Коли вони починають зростати, то виробляють багато корисних речовин. У момент найвищої активності цих компонентів молоду зелень зрізають для вживання.
Проростки поділяють на 4 види: овочі (броколі, люцерна, гірчиця і червона конюшина), бобові (маш, квасоля, сочевиця і горох), насіння (гарбузове, кунжутне, соняшникове), зерна (кіноа, пшениця, овес).
Користь від вживання паростків
Молода зелень містить вітаміни і мінерали. Це джерело клітковини і антиоксидантів, що попереджають старішання організму. Наприклад, проростки броколі багаті на вітаміни А, С, К, фолієву кислоту. Вони містять у складі потужний антиоксидант сульфорафан. У деяких видах зелені наявні фосфор, магній, вітаміни групи В.
Паростки вносять різноманіття у їжу. Це низькокалорійні продукти, з мінімальною кількістю натрію і жиру. Крім користі для здоров’я, вони надають стравам новий вигляд і смак.
Недоліки застосування
Оскільки насіння вирощують у теплому, вологому середовищі, — це сприяє зростанню хвороботворних бактерій. На поверхні зелені можуть бути наявними сальмонела, кишкова паличка. Якщо проростки вирощують на фермах, існує ризик контакту насіння з водою, що містить відходи тваринництва.
Можливою є ще одна небезпека. Бактерії можуть потрапити на рослини, якщо люди, які їх збирають, упаковують, не дотримуються правил гігієни.
Самостійне вирощування за домашніх умов не завжди знижує ймовірність розвитку захворювання. Проблема у тому, що зараженим може бути й власне насіння.
Ризики інфікування посилюються тим, що люди вважають за краще вживати паростки у свіжому вигляді. Лікарі рекомендують їх запікати, готувати на парі. Кількість вітамінів трохи зменшиться, але можна уникнути розвитку важких захворювань.
Переглядів: 449