У аферу з фінансовою допомогою під час війни потрапив прикарпатець: поліція радить не довіряти неперевіреній інформації у мережі

Суспільство

Аферисти користуючись складним соціальним становищем громадян та, пропонуючи «допомогу» від благодійних фондів або держави, отримують доступ до банківських рахунків. Громадяни не перевіряючи інформацію віддають у руки пройдисвітів свої заощадження.


Пише Голос-Інфо, посилаючись на Поліцію Івано-Франківської області.


Черговий факт шахрайства задокументували косівські працівники поліції. Із заявою звернувся 36-річний мешканець Косова. Як розповів чоловік, в одній із груп у мобільному застосунку побачив повідомлення про отримання допомоги від ООН.


Надалі для отримання так званої допомоги потерпілий перейшов за посиланням та ввів банківські дані. І як результат, з його картки аферисти зняли 188 тисяч гривень. Заявник зрозумів, що потерпів від рук пройдисвітів та звернувся за допомогою до поліцейських.


Проводяться відповідні заходи, аби встановити особу зловмисника.
Працівники поліції нагадують:
-ніколи не переходьте за такими посиланнями! Уважно перевіряйте URL-адресу сайту.
Один непомітний символ може означати, що ви потрапили на фішинговий ресурс.


Не вводьте реквізити платіжних карток на підозрілих веб-сайтах.


Жодний банк чи міжнародна організація не створювали канали та чат-боти для виплат у телеграмі або інших месенджерах у яких потрібно вводити конфіденційні дані, зокрема номери карток, PIN-коди та паролі.
Розкажіть про такий вид шахрайства знайомим та родичам.


Переглядів: 349