Турбота про ментальне здоров’я на Прикарпатті – один з важливих напрямків роботи обласної влади
18 серпня під керівництвом заступниці голови обласної державної адміністрації Людмили Сірко та в. о директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації Володимира Дзьомбака відбулося засідання колегії департаменту охорони здоров’я ОДА. Під час колегіальної наради було розглянуто питання щодо реалізації Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як» в області, в тому числі щодо реалізації пріоритетного проєкту Міністерства охорони здоров’я України “Охорона психічного здоров’я у структурі медичної допомоги”.
Пише Голос-Інфо, посилаючись на Івано-Франківську обласну державну адміністрацію
У заході взяли участь регіональний координатор Всеукраїнської програми ментального здоров’я «ТИ ЯК?» Лариса Підвербецька, керівники закладів охорони здоров’я області, де надається реабілітаційна допомога, та завідувачі реабілітаційних відділень разом із представниками цього проєкту.
«Програма ментального здоров’я «Ти як?» покликана знайти джерело сили для кожного українця. Турбота про ментальне здоров’я на Прикарпатті – один з важливих напрямків роботи обласної влади. Ми повинні допомогти усім впоратися з руйнівним впливом війни саме на ментальне здоров’я. Адже люди – найцінніші для держави, які після перемоги відбудовуватимуть її та розвиватимуть. Тому надзвичайно важливо зробити усе, щоби їм надавалися якісні реабілітаційні послуги», – наголосила Людмила Сірко.
Під час засідання колегії йшлося про прикарпатську мережу надання реабілітаційних послуг, проведення анкетування з оцінки надавачів та отримувачів послуг ментального здоров’я, законтрактованість з НСЗУ за пакетом «Супровід та лікування дорослих та дітей з психічними розладами на первинному рівні медичної допомоги», навчання медичних працівників за програмою mhGAP та механізми охоплення максимальної кількості населення послугами ментального здоров’я.
Мовилрся й про подальший розвиток мережі прикарпатських закладів охорони здоров’я та їх потреби.
Нагадаємо, що станом на сьогодні на Івано-Франківщині 15 закладів охорони здоров’я уклали договори з НСЗУ про надання медичних послуг за пакетом «Реабілітаційна допомога дорослим та дітям в стаціонарних умовах» і 21– в амбулаторних умовах. Крім того, п’ять закладів уклали договори за пакетом «Медична реабілітація немовлят, які народилися передчасно та/або хворими, протягом перших трьох років життя».
Переглядів: 700