“Тривожна валіза” і мінна оборона: франківців вчать діяти у надзвичайних ситуаціях (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Надзвичайні ситуації, Події, Суспільство

Сьогодні, 22 лютого,  на Вічевому майдані у Франківську провели навчання населення діям при отриманні сигналу “Увага Всім”, ознайомлення зі стандартним набором аптечки і “тривожної валізи”, навчання правил поведінки при виявленні вибухонебезпечних предметів, заняття з медицини.


Пише Голос-Інфо.


Зокрема на території були сформовані декілька локацій, на яких проводили інструктажі для містян. Для початку франківців інформували про правила поведінки у разі надзвичайних ситуацій. Зокрема пояснили, що у разі сигналу тривоги варто знайти в Інтернеті карту бомбосховищ у Франківську, на евакуацію в них виділяють близько 3 хвилин.

“Якщо ви знаходитесь у місті і чуєте сигнал “УВАГА ВСІМ!”, переривчаті гудки, це значить, що виникла надзвичайна ситуація. Вам потрібно вислухати цей сигнал-оповіщення. Прослухавши це повідомлення, ви повинні без паніки, в якому буде вказано, що потрібно зробити в даний момент, що виникло, як вести себе. Якщо в повідомленні є “Увага всім Укриття в захисних спорудах”. Якщо у повідомлені буде вказано, що проводиться евакуація, то у повідомленні буде вказано де знаходиться збірний пункт. На збірному пункті евакуації будуть сформовані піші і транспортні колони, в залежності від плану евакуації і будуть відправлені у безпечний район”, — розповідають організатори.


На одній із локацій були представлені різні види вибухонебезпечних предметів часів ІІ Світової війни та проводили інструктаж  безпеки при виявленні їх на території.

“Якщо людина побачила вибухонебезпечний предмет не варто ні в якому разі не брати, не торкатися, не переносити з місця на місце, намагатися його розібрати; десь щось підпалювати категорично заборонено. Наступна дія: якимись підручними засобами огородити( не потрібна лента), гілочки поставити, якщо це в лісовій місцевості чи у горах. Тобто якось на місцевості позначити, щоб було видно, передзвонити за телефоном 101 або 102. Коли з’явиться представник структурного підрозділу ДСНС чи МВС, надати посильну допомогу в супроводі до місця виявлення вибухонебезпечного предмету», — розповідає начальник групи піротехнічних робіт Аварійно-рятувального загону спеціального призначення ГУ ДСНС України в Івано-Франківській області Куштапін Олександр.


Представники організації “Червоний Хрест” провели навчання з надання медичної допомоги та формування аптечки для жителів міста у випадку надзвичайного стану. З їхніх слів, кожна людина адаптує аптечку під себе, зважаючи на хронічні захворювання тощо. Проте варто сформувати стандартний набір медикаментів, що можуть бути необхідними у момент евакуації.

“Портативна аптечка повинна містити в собі засоби для того, щоб зупинити кровотечу  — прості марлеві бинти, які використовуються у будь-якій лікарні. Для того, щоб зафіксувати все це правильно в аптечці повинні бути тканинні пластирі. Бажано, щоб у аптечці був джгут…В ній повинні бути засоби для обробки ран, які використовуються у теперішній час, наприклад “Хлоргексидин”, бажано, щоб у аптечці був  засіб  “Опікун”, його використовують при опіках… В аптечку можна комплектувати спиртові серветки, щоб обробляти невеликі місця непошкодженої шкіри. Бактеріоцидні пластирі, щоб заклеїти рани невеликого об’єму. Також можна укомплектувати аптечку термоковдрою, яку можна використовувати і в теплу і в холодну пору року”, — інформує інструктор з першої допомоги в Івано-Франківській області Андрій Жиравов.


Представники ГУ ДСНС застерігають жителів від  використання військове спорядження у час надзвичайної ситуації, зокрема у “тривожному рюкзаку”, оскільки це може привернути додаткову увагу до них. “Тривожна валіза” має містити такі предмети:

  • аптечка;
  • набір посуду;
  • мінімальний набір їжі;
  • свічки і джерело вогню;
  • пакети для сміття;
  • ліхтарики і батарейки;
  • зарядні пристрої для ваших електричних приладів;
  • запас води;
  • захист від дощу;
  • запас одягу;
  • набір гігієнічних інструментів;
  • блокнот і олівець;
  • підстилки для взуття;
  • рація;



Переглядів: 381