фото ілюстративне

Транспорт Франківська в період карантину працює без порушень

Суспільство

На Прикарпатті з 26-го лютого обласна патрульна поліція не виявила жодного порушення карантинних обмежень у сфері транспортних перевезень.


Про це Суспільному Карпати повідомив старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху Управління патрульної поліції області Віталій Гулька.

Василь Кушнірик працює водієм комунального автобуса № 45. Обмеження, які ввели в транспорті, підтримує, але через це, каже, автобуси деколи їздять порожніми.

“Працюємо згідно із наказами та інструкціями. Як сказали, так і возимо, тобто всіх, хто має посвідчення з роботи. Є такі, що просяться без посвідчення. Але ми їх не беремо, бо будуть карати. Вчора їхав, зайшла пенсіонерка. Я їй говорю, що не можна, бо не має ні довідки, ні нічого, лише пенсійне посвідчення. А вона махає мені, що не чує. Кажу, що посвідчення треба. Люди теж кажуть, а вона мені показує, що я дурний”, – розповів водій автобуса Василь Кушнірик.

Водій приватного автобуса Роман Вишневський каже, що приватні перевізники під час карантину заробляють мало. Грошей, за його словами, заледве вистачає, щоб покрити витрати на пальне.

“Люди на роботу виїхали зранку і все. Потім 5-6 людей в салоні, а возити треба. Медики строго довідки показують, бо вони звикли до того, а інші – показали, не показали”, – розповідає Роман Вишневський.

Франківка Леся Федина чекає автобус на зупинці. Уведення суворіших карантинних обмежень жінка критикує: “Закрили маленькі магазини, які не мають такого великого прибутку, а от великі працюють. Той самий “Епіцентр” та відпочинковий комплекс “Буковель”. Вони про це не думають. Якось не зовсім все це правильно”.

Чекає свого автобуса й франківка Анна Присяжнюк. Жінка показує довідку з роботи, за якою їздить у транспорті.

“Не приймає водій без довідки. Каже, що не буде 17 тисяч платити. Жінки обурюються, що не беруть по пенсійному. А вдома треба сидіти, якщо не працюєш. Якщо карантин, то карантин. Якби не їхала на роботу, вдома б сиділа. Діти принесли б кусок хліба. Нема чого їхати по Франківську. Бачите, що робиться”, – каже жінка.

Їздити в режимі спеціальних перевезень транспорт Івано-Франківська почав з 26-го лютого. За словами начальника міського управління транспорту та зв’язку Андрія Гіглюка, на період карантину на маршрути вийшли усі комунальні автобуси.

“Вечірні рейси частково обмежені. Тобто не до 22:30, а до 21:30-22:00 їздить комунальний транспорт. Щодо приватних перевізників, насправді ми знаємо, що проблема величезна, але маємо завдання, щоб хоч якось забезпечити можливість добиратися на роботу. Тому приватні перевізники все ж таки виїжджають, але їхня кількість скорочена, на кожному маршруті працює переважно половина”, – зазначив Андрій Гіглюк.

З 26-го лютого громадський транспорт у Франківську працює в режимі спецперевезеннь. За цей час патрульна поліція не виявила жодного порушення карантинних обмежень.

“За цей період ми не склали жодного протоколу, поки що водії дотримуються вимог”, – розповів старший інспектор відділу безпеки дорожнього руху патрульної поліції області Віталій Гулька.

За словами патрульного, якщо водій перевозитиме пасажирів більше, ніж це передбачено в технічній характеристиці транспортного засобу, йому загрожує 17 тисяч гривень штрафу. Натомість, якщо водій чи пасажири знаходяться в автобусі без засобів індивідуального засобу, штраф менший – 170 гривень.



Переглядів: 277