Тільки за перше півріччя цього року в Івано-Франківській області мозковий інсульт перенесли 2344 особи

Суспільство

Сьогодні, у Всесвітній день боротьби з інсультом, ми вкотре хочемо привернути увагу суспільства до ціє надважливої проблеми та закликати прикарпатців бути відповідальними і уважними до свого здоров’я.


Пише Голос-Інфо з посиланням на Департамент охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА


«Проблема боротьби з інсультом має колосальне значення, – каже директор департаменту охорони здоровя Ігор Дмитренко. Адже саме ця патологія є однією з провідних причин смертності не тільки в Україні, а й у цілому світі» – зазначає очільник галузі медицини області.


Нагадаємо, що інсульт – це гострий стан, під час якого вражаються кровоносні судини головного мозку. Інсульт виникає, коли судина, по якій кров переносить кисень і поживні речовини, блокується тромбом(“бляшкою”) або розривається. Коли це відбувається, частина мозку не може отримати постачання кисню та поживних речовин, тому починається відмирання його клітин.


Щорічно понад 100 тисяч громадян в Україні стають жертвами інсульту, третина з яких це люди працездатного віку.


Як повідомив Ігор Дмитренко, в нашій області медичну допомогу таким пацієнтам надають 11 медичних закладів, які мають укладені договори з НСЗУ, п’ять з яких визначено наказом департаменту охорони здоров’я опорними.


За 6 місяців цього року в області перенесли мозковий інсульт 2344 особи, що на 340 більше ніж за аналогічний період минулого року, з них 1900 ішемічний інсульт, а 444 – геморагічний.


На жаль, в Україні досить висока смертність та інвалідність після перенесеного інсульту. Дещо покращило ситуацію відпрацювання та коригування маршруту пацієнта з гострим мозковим інсультом та збільшення кількості проведення тромболітичної терапії 139 процедур, що значно більше в порівнянні з попередніми роками.


“Завдяки програмі медичних гарантій пацієнти з цією патологією мають можливість лікуватися та обстежуватися безкоштовно. Наявність безкоштовного (для даної групи пацієнтів) тромболітика, а також кваліфікована своєчасна допомога медиків-спеціалістів в опорних лікарнях області дає можливість уникнути інвалідності та навіть повністю одужати – запевняє керівник ДОЗ ОДА.


Крім того, директор департаменту охорони здоров’я закликає не ігнорувати жодну із ознах інсульту, адже своєчасне звернення до лікаря в цьому випадку відіграє чи не ключову роль.


Також експерт департаменту охорони здоров’я з судинної неврології Галина Хлібейчук нагадує, що найкращий спосіб знизити ризик виникнення інсульту — це профілактика. Отже:
 дотримуйтеся здорового харчування: щодня їжте овочі і фрукти, обмежуйте
споживання солі. Вживайте їжу з низьким вмістом трансжирів.
будьте фізично активними. Навіть помірні фізичні навантаження дозволять
контролювати вагу і підтримувати здоров’я.
відмовтеся від куріння та вживання алкоголю.
контролюйте артеріальний тиск.

 



Переглядів: 507