Студентки із Запоріжжя ознайомилися з роботою Центру журналістської солідарності в Івано-Франківську
«Наприклад, у Чернігівській області три редакції потребували ноутбуки й одна – генератор. У нас є доброчинний фонд «Чисті серцем», який очолює членкиня НСЖУ Ірина Рабарська. Звернулися до них і фонд оперативно надав усе необхідне. Також ми звертались і до італійських друзів-волонтерів. Журналістка з Луцька Людмила Приймачук постійно їздить у прифронтові міста Запорізької області, робить звідти репортажі. Всі матеріали вона фіксувала на свій старенький смартфон. Ми звернулись до наших італійців, розповіли цю ситуацію. І буквально за десять днів нам переслали новий телефон», – поділилась Вікторія Плахта.
Уже в перші дні повномасштабної війни франківські журналісти надавали допомогу колегам із прифронтових регіонів. Здебільшого потреба була в аудіо- та відеотехніці, павербанках, сонячних батареях, а також у засобах безпеки: бронежилетах, шоломах, тактичних аптечках. Траплялись випадки, коли журналісти полишали свої домівки з однією сумкою, тому центр забезпечував їх продуктами та побутовими речами на перший час. Тоді ефективну допомогу надала Івано-Франківська торгово-промислова палата, яка закривала потребу в продуктах харчування, засобах гігієни, поки колеги-журналісти не облаштувалися на новому місці. Усі журналісти, що зверталися до центру, крім речей, необхідних для життя, отримували психологічну, матеріальну та моральну підтримку. Для покращення морально-психологічного стану організовують тренінги, фахові заходи, а також відпочинок – походи в гори, відвідини музеїв, різноманітні майстер-класи, що допомагають відволіктися й емоційно розвантажитись.
Центр журналістської солідарності – це ще й місце, де медійники, які виїхали з небезпечних територій, можуть попрацювати, передати інформацію в свої редакції. Уже з квітня 2022 року приміщення центру було обладнано необхідною технікою: комп’ютером, принтером, сканером, ноутбуками, мобільним телефоном. Згодом отримали також Starlink та генератор для зручної роботи журналістів-переселенців навіть під час блекаутів. Із початку квітня і до кінця жовтня 2022-го в коворкінгу, приміром, працював кореспондент «Українське радіо. Харків» Роман Кривко. Для того, щоб він зміг працювати, центр надав йому звукозаписуючу техніку. «Він писав не про Івано-Франківськ чи область, він писав про Харків і Харківську область. Це який треба мати авторитет і бути відомим, щоб тобі хотіли по телефону надати інформацію! Він спілкувався з прокурором, міським головою, очільником обласної адміністрації. Тобто, він знаходився тут, а писав і розповідав про рідне місто і передавав усе на «Українське радіо. Харків», – згадує Вікторія Плахта.
До роботи Центру журналістської солідарності долучилися журналісти-волонтери, завдяки яким було зініційовано проєкт «Працюємо разом задля Перемоги». Центр активно сприяє релокованим медіа. Приміром, редакції «Краматорськ Пост», яка на початку повномасштабного вторгнення на тривалий час переїхала на Коломийщину. Цікаво, що три працівники редакції, які перебували в евакуації, саме на Івано-Франківщині долучилися до лав НСЖУ. Теж саме Віра Ільїна з краматорської газети «Технополіс». До речі, вона й донині мешкає в Івано-Франківську, тісно співпрацює з Центром журналістської солідарності.
Переглядів: 361