Стрес, паніка та провокації: декілька порад як виносити здорового малюка

Суспільство

2022 рік диктує нам нові обставини, в яких ми тепер живемо. Проте, важливо не піддаватися негативним факторам ззовні, щоб зберегти своє ментальне та фізичне здоров’я. А якщо не лише себе? Вагітність – це нова сторінка кожної жінки і хочеться, щоб вона була чистою. Як не піддаватися стресові, провокаціям і як виносити здорового малюка – читайте далі.


Пише Голос-Інфо.


Сьогодні активно розвивається наука – эпигенетика, яка вивчає успадкування ознак, неконтрольоване ДНК й інші досить складні механізми зміни активності. Доведено, що стрес на ранніх термінах вагітності може змінювати експресію, тобто гени плоду, а також будову тканин, активність функціонування систем та органів.


Пренатальний стрес впливає на масу тіла дитини при народженні. Крім того, стрес під час вагітності впливає також на частоту серцевих скорочень ще до народження дитини. Це погано для малюка, оскільки підвищується ризик ускладнень у процесі пологів.

Таким чином, стає зрозуміло, чому не можна нервувати на ранніх термінах вагітності і з якими серйозними ризиками асоційований ранній пренатальний стрес.


Ми розробили план фізичних та психологічних вправ:

1. Дихальна йога. Поза для нас не відіграє важливої ​​ролі, займайте ту, яка зручна для вас. Закрийте очі і прислухайтеся до себе, свого малюка, попросіть сторонніх не турбувати вас у цей час, зробіть глибокий вдих і повільний видих 7-10 підходів.

2. Фітотерапія. Розслаблюючу дію мають м’ята, меліса, собача кропива.

3. Ароматерапія. Заспокоїтись вагітній жінці допоможуть ефірні олії хвої, цитрусів, сандала.


Фізична активність упродовж усієї вагітності значно знижує ризики наслідків стресу.  Це може бути ходьба, прогулянки на свіжому повітрі й різні варіанти занять у залі в супроводі професійних інструкторів/тренерів.


Повноцінне харчування з акцентом на склад, а не на кількість їжі.  Важливо дотримуватись адекватного вмісту основних нутрієнтів, які впливають на зниження пренатального стресу.


Намагайтеся розважливо ставитися до стресових ситуацій, спокійно реагувати на них і пам’ятайте, що завжди можна звернутися за допомогою до фахівців.


Дорогі майбутні мами!  Ви ведете свою війну!  Війну із геноцидом в Україні!  Ви та ваші діти – майбутнє нашої країни!

 

Поліна СТАСЮК

Оксана БОДНАРЮК



Переглядів: 388