Стратегії для примноження заощаджень з різним рівнем ризику
Як примножити накопичення.
Розповідаємо, як примножити заощадження, щоб ваші гроші не лежали просто так. Порівняйте відсоток і термін отримання прибутку, оцініть ризики і вибирайте відповідну стратегію.
Накопичувальний рахунок
Ви переказуєте гроші на безстроковий рахунок, а банк щомісяця нараховує вам на них відсоток, поки ви користуєтеся його послугами. При цьому обмежень на рух коштів немає. Але і відсоток зазвичай невисокий.
Термін отримання прибутку: від одного місяця.
Ризики: практично ніяких, якщо звертатися в перевірений банк і не давати даних доступу до онлайн-банкінгу стороннім особам.
Депозит
Ви кладете гроші в банк на фіксований період і отримуєте за це відсотки. Зверніть увагу на співвідношення термінів і відсотків при плаваючій ставці по депозиту. Іноді буває, що, наприклад, на рік покласти гроші в банк вигідніше, ніж на пів року, але менш вигідно, ніж на півтора.
Доходи від депозиту залежно від умов договору можна переводити в готівку щомісяця або приплюсовувати до основної суми, щоб потім отримати всі гроші одночасно. Зверніть увагу на наявність капіталізації: в цьому випадку відсотки додаються до основної суми щомісяця, і потім на них теж нараховуються відсотки.
Якщо накопичень багато, рознесіть суму по різних банках, на випадок банкрутства фінансової установи.
Термін отримання прибутку: від одного місяця, але вигідніше вибирати більш тривалий період.
Ризики: практично ніяких, якщо звертатися в перевірений банк і не давати даних доступу до онлайн-банкінгу стороннім.
Освіта
Ризикований спосіб, при якому вам спочатку доведеться попрощатися з накопиченнями в ім’я потенційного світлого майбутнього. Перш ніж інвестувати в освіту, варто зважити всі за і проти, скласти перелік посад, на які ви зможете претендувати, з’ясувати середню зарплату на них.
Якщо всі прогнози виглядають оптимістично, варто спробувати. Але лише у тому разі, якщо ви готові працювати в поті чола. Тоді є шанс швидко повернути накопичення і почати їх примножувати.
Термін отримання прибутку: від декількох місяців до декількох років.
Ризики: високі, якщо ви не готові вкладати нічого, крім грошей, і погано вивчили професійний ринок.
Нерухомість на стадії будівництва
Купівля квартири на стадії котловану може збільшити накопичення на 50-70%.
Але прибуткові вкладення — ризиковані вкладення, тому треба відповідально підійти до вибору забудовника, щоб не поповнити ряди ошуканих пайовиків. Зверніть також увагу на інфраструктуру району: якщо місце погане, є ймовірність не знайти покупця.
Термін отримання прибутку: кілька років.
Ризики: високі, якщо зв’язатися з неперевіреним забудовником, і нижче середнього, якщо вибрати сумлінну компанію.
Нерухомість для здачі в оренду
Будьте готові до того, що це дуже довгострокова інвестиція. Купуєте квартиру і повертаєте накопичення приблизно через 8-10 років при здачі квартири в оренду.
Але при цьому у вас у власності є квартира.
Термін отримання прибутку: перші гроші — через місяць, окупність — через кілька років, але у вас буде квартира, яку можна продати.
Ризики: нижче середнього, якщо ретельно вибирати об’єкт нерухомості і перевіряти орендарів.
Акції
При інвестуванні в акції є сенс не складати всі яйця в один кошик і придбати цінні папери декількох компаній. Це дає можливість хоча б зберегти накопичення, якщо вартість частини цінних паперів різко піде вниз.
Врахуйте, що дивіденди за звичайними акціями можуть і не виплачувати. Зверніть увагу на більш дорогі привілейовані акції, які мають пріоритет при розподілі прибутку.
При виборі брокера, який буде представляти вас на біржі, перевірте наявність у нього державної ліцензії, а у його компанії — реєстрації в Україні.
Термін отримання прибутку: через рік — по дивідендах, в будь-який час — після продажу.
Ризики: високі, якщо не розібратися в питанні.
Чужий бізнес
Ті, хто любить ризикувати і довіряє інтуїції, можуть вкластися в стартап або інноваційну технологію. Якщо проєкт вистрілить, інвестиції повернуться в більшому розмірі.
Але ризики дуже високі, більшість компаній прогорає. Тому не варто вкладати останнє або зароблене дуже важкою працею. Ну і не забувайте, що фінанси люблять раціональність. Доведеться перелопатити великий обсяг інформації, щоб зрозуміти, яка галузь у тренді і має шанси на успіх, а що спочатку не варте уваги.
Термін отримання прибутку: кілька років.
Ризики: високі.
Переглядів: 308