Старе єврейське кладовище у Городенці огородили парканом
Цього тижня Європейська ініціатива зі збереження єврейських кладовищ (ESJF) активно працювала на Старому єврейському кладовищі в Городенці. Тут було встановлене огородження, яке захищатиме цвинтар.
Пише Голос-Інфо, посилаючись на Jewish News.
У 1743 році Миколай Потоцький надав євреям Городенки права поселення. На початку 18 століття вже існувала самостійна громада з 14 навколишніми селами з деяким єврейським населенням, а разом було 1065 євреїв. У цей період єврейські купці Городенки були відомі на великих міжнародних ярмарках, наприклад у Лейпцигу. Громада утримувала синагогу та єврейський цвинтар.
Багато важливих рабинів були частиною цієї невеликої громади, такі як рабин Цві-Гірш Маргаліот, а після нього його син, відомий рабин Меїр Маргаліот, автор «Меїр Нетівім». У 1765 році діяв рабин Нахман із Городенки — видатний діяч раннього хасидизму, один із найближчих сподвижників Баал Шем Това. Його син Сімха був батьком рабина Нахмана з Брацлава. Вважається, що це місце поховання було засновано у 18 столітті, оскільки найстаріший із 200 надгробків датований 1715 роком. Проте вперше він з’явився на австрійських картах у 1860-х роках.
Проєкт зі збереження єврейських кладовищ ESJF, що дає змогу зберегти цю важливу частину української єврейської спадщини, підтримує німецький уряд.
Переглядів: 353