Стало відомо на чому економлять шиномонтажники, змушуючи раз за разом платити їм

Поради

Як не дати себе обдурити і зробити всі необхідні роботи за один раз і одну оплату.

Коли погода остаточно зіпсується, піде перший сніг — багато автовласників “побіжать” на сезонний шиномонтаж. Втім, у багатьох справа одним відвідуванням не закінчиться.

Зима так зима, нікуди від неї не дітися. Останні сполохи жовтня, перші заморозки і швидкий сніг приведуть всіх без винятку водіїв на перевзування: хтось сам перекине колеса в гаражі, а хтось закине шини в багажник і поїде на шиномонтаж. Скинути, надіти, відбалансувати, іноді навіть набризкати мідного мастила і затягнути болти. Нічого нового, щороку одне і теж.

Але є одна операція, яку штучно “забувають”, щоб щасливий автовласник частіше відвідував майстерню. Адже сезонних “перевзувань” всього два, а добре жити і смачно їсти хочеться всім і завжди.

Вся хитрість полягає в тому, що багато автовласників забувають про найважливіший елемент будь — якого колеса — ніпель. Але ж він, разом з шиною і диском, безпосередньо бере участь не тільки в комфорті, але і в безпеці дорожнього руху. Як часто потрібно міняти гумові “соски”? А коли ви їх міняли в останній раз? Ось тут то і воно!

У нормальних умовах цей расходник здатний прожити і п’ять, і шість років, проте важкі міські умови експлуатації, щільно замішані на дорожні реагенти і постійні перегріви, цей термін значно скорочують. Часом — до двох-трьох років. Після гума починає дубіти і тріскатися, вже не утримуючи ті самі 2,4 атмосфери в шині. Мікротріщини потроху стравлюють повітря, дозволяючи колесу візуально триматися близько тижня, але їзда на спущених шинах — дороге і небезпечне задоволення.

По-перше, постійне переміщення на спущених колесах при нинішніх цінах — забава тільки для забезпечених громадян. По-друге, низький тиск гарантує підвищену витрату палива, що теж не додає позитивних емоцій. Ну і нарешті, по-третє, цей аспект призводить до погіршення керованості, що в підсумку, в складну хвилину, може закінчиться зовсім вже погано. Навіть незначна розбіжність в тиску між колесами накладає свій відбиток на поведінку автомобіля на дорозі.

Як цього уникнути і не заїжджати на шиномонтаж двічі, а то й тричі протягом сезону? Дуже просто: оглянути ніпеля при перевзуванні, а якщо гума вже втратила еластичність і, тим більше, покрилася дрібними тріщинами, замінити. Коштує ця дрібна і всіма забута запчастина копійки, при розборки шин робота по її заміні непомітна і фактично безкоштовна.

Але якщо ніпель почне “підсікати” вже на оновленому комплекті, то доведеться заново розбирати, а значить — і заново платити повну вартість. Адже на зібраному колесі його ніяк не замінити. Так навіщо платити двічі, якщо можна все зробити за один раз? Задоволення “не стояти в черзі” і “не підкачувати колесо кожен день” — в подарунок!

Джерело



Переглядів: 272