Способи стати справжнім другом своїй дитині
Дуже важливо, щоб дитина довіряла батькам.
Одна з найбільших проблем сучасного батька — як знайти спільну мову з дитиною, щоб малюк нічого не приховував і міг у будь-якій ситуації звернутися до мами або тата без страху бути засудженим за свої вчинки. Ми спробували розібратися у цьому непростому питанні.
Намагайтеся почути свою дитину
Багато батьків щиро вважають, що дитині цілком вистачає спілкування з друзями та однокласниками, навіщо набридати їй запитаннями, до того ж своїх справ вдосталь. Через деякий час ці ж батьки скаржаться друзям, якою закритою виросла їх дитина, нічого не каже про своє життя, хоча хто може бути їй ближчими, ніж власні батьки? Все починається з самого раннього віку, коли на прогулянці дитина може підбігти до матері, що розмовляє телефоном, і показати, який незвичайний листок вона знайшла — для малюка це подія дня, мати ж відмахується і говорить не займатися дурницями. Навіщо дитині намагатися далі дозволяти батькам потрапляти у її внутрішній світ? Будьте уважними до свого малюка, довіра не народжується на порожньому місці.
Дитячі труднощі такі ж важливі, як і дорослі
Продовжуючи тему знецінення — для багатьох батьків мовчання і похмурість зазвичай балакучої та веселої дитини взагалі не є приводом стривожитися і хоча б запитати, як справи у дитини. Позиція батька: “Самостійно розбереться зі своїми проблемами, що там взагалі вирішувати, йому б мої проблеми…” здатна призвести не лише до віддалення від дитини, а й запустити можливі неприємності, які відбуваються у житті дитини. Навіщо чекати, коли вас викличе класний керівник на вкрай неприємну розмову: почніть проявляти більше активності щодо своєї дитини, але тільки без тиску — дитина повинна вам повірити, щоб довірити найнеприємніші таємниці.
Чим займається ваша дитина у соцмережах
Сьогодні соцмережі стали невіддільною частиною життя, а тому ігнорувати їх і удавати, що “моя дитина точно там не сидить”, просто немає сенсу. Важливо розуміти, що соцмережі — не такий вже й невинний онлайн-майданчик, оскільки, крім своїх однолітків, діти можуть спілкуватися з вкрай сумнівними особистостями, які можуть становити загрозу для здоров’я і життя вашої дитини. Ненав’язливо поцікавтеся, що цікавого сьогодні відбулося у Мережі, зав’язавши розмову з дитиною. Рано чи пізно вона покаже вам останні новини з соцмережі, у якій проводить найбільше часу. Не кожна дитина готова додати свого батька “у друзі” у Мережі, однак ви будете приблизно розуміти, де “живе” ваша дитина у вільний час. Якщо ж ви у непоганих стосунках, попросіть дитину допомогти вам зареєструватися у соцмережі, що буде відмінним способом оцінити ситуацію — що відбувається на сторінці дитини і хто входить до кола її спілкування.
Менше обмежень
Заборонений плід солодкий, це ми усі знаємо, але однак майже через будь-яку провину забороняємо дитині то одне, то інше, вважаючи це розумним покаранням. Як ми вже говорили, важливо обговорювати з дитиною все, що відбувається у вашій родині, не можна просто взяти і заборонити користуватися телефоном без пояснення причин — намагайтеся обґрунтувати кожне своє рішення, щоб дитина не вважала вас тираном. Ви ж намагаєтеся стати близьким другом, а не змушувати дитину боятися чергового покарання.
Більше спільної активності
Наскільки б вам не хотілося провести час перед телевізором або у комп’ютері, у вас є дитина, яка могла б зайняти себе, особливо якщо вона вже є старшим школярем, однак сумісні справи з батьками допомагають встановити ще більш міцний зв’язок, що нам власне і потрібно. Заплануйте вихід до міста усією родиною у черговий вихідний. Відмови не приймаються, але порадьтеся з усіма членами родини, що було б цікаве для усіх. Виходячи з цього, плануйте вихідну програму. Чим більше часу ви будете проводити разом, та ще й підтримуючи інтереси підлітка, тим більше захоплення ви будете помічати у його очах.
Переглядів: 277