Швеція виступає за нові санкції ЄС проти китайських компаній
Швеція підтримує Європейський Союз (ЄС) у запровадженні додаткових санкцій проти китайських компаній, в рамках розробки 15-го пакету санкцій, спрямованих проти воєнних дій росії в Україні.
Цього тижня міністр закордонних справ Швеції Тобіас Більстрьом заявив, що, можливо, необхідно посилити санкції проти китайських компаній, звинувачених у сприянні російським воєнним діям в Україні.
В інтерв’ю шведському виданню Dagens Nyheter Біллстром наголосив на необхідності зупинити потоки певних товарів з Китаю до росії, на які припадає близько 80 відсотків поставок, які москва використовує для військових дій.
«Своїми діями Китай сприяє російській війні в Україні. Для того, щоб покласти край російській агресії, важливо запровадити економічні санкції, які пропонує ЄС», — сказав він.
Цей крок необхідний, оскільки китайські компанії допомагають росії обходити існуючі санкції. Це дозволяє москві продовжувати свою військову кампанію проти Києва, незважаючи на численні каральні заходи Заходу.
Попередній пакет включав санкції проти 19 китайських компаній, які звинувачені у сприянні російським військовим діям. Один з пунктів, обмеження на експорт технологій подвійного призначення та заборона використання потужностей ЄС для транспортування російського скрапленого природного газу до будь-яких третіх країн, в тому числі Китай.
Біллстром заявив, що Швеція підтримала обмеження встановлені ЄС щодо китайських компаній, а також підтвердив, що можуть бути необхідні нові для усунення лазівок.
Міністр Швеції виступив із заявою після останнього саміту НАТО у Вашингтоні, на якому країни-члени Альянсу назвали Китай «вирішальним фактором, що сприяє» російській військовій агресії в Україні. Також оборонний альянс посилює заходи проти загрози безпеки з боку Пекіна.
«Безмежне» партнерство Китаю і росії, його «широкомасштабна підтримка російської оборонно-промислової бази» дозволяють москві вести війну, йдеться в спільній заяві лідерів НАТО. Вони закликають Китай «припинити будь-яку матеріальну і політичну підтримку військових дій росії».
Китайські офіційні особи неодноразово заперечували факт підтримки військової кампанії росії. Міністр закордонних справ Китаю Ван І в липні назвав звинувачення НАТО «безпідставними».
Посилення позиції Швеції щодо Китаю, частина стратегії національної безпеки, яка визначає Китай, як значну загрозу безпеці Швеції через його роль у російсько-українському конфлікті, а також через більш широку шпигунську і розвідувальну діяльність в Європі.
Поряд з росією та Іраном, Швеція визначає Китай як країну, що є прямою загрозою національній безпеці через його ймовірний внесок у низку «гібридних загроз». «Ці загрози спрямовані на суб’єктів на всіх рівнях шведського державного сектору, а також на громадянське суспільство, приватний сектор і окремих осіб. Застосовуються кібератаки, економічний тиск, саботаж, вплив на критичні потоки, міграція як інструмент тиску, незаконна розвідувальна діяльність, напади та інші акти насильства”.
Стратегія Швеції водночас спрямована на те, щоб збалансувати відносини з Китаєм, зменшити ризики і залежності, відповідно до змін у політиці безпеки США.
Швеція є членом ЄС з 1 січня 1995 року і вступила до НАТО 7 березня 2024 року.
Переглядів: 344