Що робити, щоб машина не била струмом
Як боротися зі статичною електрикою в салоні авто.
Коли машина “стріляє струмом” у водія і пасажирів це не тільки неприємно і дратує, але й дуже небезпечно.
Для початку з’ясуємо через що машина “б’ється струмом”, тобто накопичує статичну електрику, розряд яко і супроводжується неприємними відчуттями. Подекуди на просторах інтернету зустрічаються розповіді, що статична електрика накопичується на кузові машини під час руху — від зіткнень з молекулами набігаючого повітря. Можливо.
Однак на практиці куди більший внесок у створення електростатичних проблем в машині вносять синтетичні матеріали в салоні і вовняний або теж синтетичний одяг водія і пасажирів. “Статика” тут виробляється як в знаменитому шкільному фізичному досвіді, коли труть скляну паличку о ебонітову.
Часом аналогічним чином статична електрика виробляється якщо по багажнику машини, де частенько присутня обробка у вигляді синтетичної “повсті”, на кожному повороті бовтається, наприклад, пластикова каністра. В результаті ми маємо статичний заряд у машини, який буде тільки і чекати випадку заземлитися, “вдаривши струмом” мешканця салону який залишає машину.
Нагадаємо, до речі, що розряд статичної електрики може стати причиною НП, запаливши, наприклад, пари бензину на АЗС в момент заправки паливом. Рішенням проблеми машини що “стріляє електрикою” напрошується зміна гардероба.
У машині потрібно намагатися їздити в одязі з натуральних та інших не електризуючих матеріалів. Виконати цю умову можна далеко не завжди. Та й нерозумно це якось: одягатися, підлаштовуючись під вимоги машини. Для зниження електрогенеруючих здібностей матеріалів обробки салону машин придумані — антистатики. Цього добра вистачає в будь-якому магазині автокосметики.
Періодичні обприскування сидінь машини яким-небудь засобом такого роду помітно знижує гостроту “електричних” проблем при вході і виході з неї. Ще більш корисний засіб від електроударів в машині — антистатичні смужки, які кріпляться до днища кузова і звисають до землі.
Можна вибрати будь-який з пропонованих магазинами автоаксесуарів. Головне — переконатися при покупці, що така смужка має по всій своїй довжині струмопровідний елемент — графітовий наповнювач в складі пластика або, скажімо мідну “жилку” по всій довжині.
Переглядів: 265