Що буде, якщо машина довго стоїть без руху

Поради

Нагадуємо про нюанси тривалого зберігання машини.

Не секрет, що в осінньо-зимовий сезон багато автолюбителів вважають за краще пересуватися на громадському транспорті, залишаючи свій автомобіль на кілька місяців відпочивати в гаражі або на стоянці.

Інженери і конструктори створюють агрегати і механізми з розрахунком на те, щоб автомобіль їздив. Так що робочий режим — це його природний стан, і чим довше машина “спить”, тим обережніше потрібно її “будити”. Здоров’я автомобіля в першу чергу залежить від умов, які на нього впливають в стані спокою.

Найбільш несприятливим фактором для матеріалів і механізмів вважається вологість. Попри всі зусилля світових виробників, остаточно перемогти корозію металу ще нікому не вдалося. Тому якщо вже ви не турбуєте машину кілька місяців, подбайте, щоб вона зберігалася в теплому сухому гаражі, а не на відкритій стоянці або у дворі. Це актуально навіть в тому разі, якщо машина “відпочиває” від трьох до шести місяців. Але найбільше від тривалого простою (понад рік) страждають гумові сальники і прокладки, які на такий довгий термін залишаються без контакту з мастилом, тому й втрачають еластичність і можуть потріскатися.

Як відомо, автомобільне мастило складається з основи і присадок, що впливають на його властивості. Слід враховувати, що в стані тривалого спокою в структурі мастила може статися ефект розшаровування, в результаті чого утворюється осад різних фракцій. При регулярній експлуатації цього не відбувається, тому що в робочому режимі рідина постійно циркулює і перемішується. Щоб не угробити мотор, старе мастило краще замінити на нове.

Якщо залишати машину знерухомленою більше, ніж на рік, майте на увазі, що пальне також схильне до розпаду присадок і окислення. Термін придатності бензину і дизельного палива в середньому 12 місяців, причому у солярки він скорочується до пів року при високих температурах. Так що після простою машини паливо краще теж поміняти.

Крім того, навіть після пів року спокою автомобіля на вулиці слід поміняти гальмівну рідину, через те, що вона має властивість накопичувати вологу, через що губляться її експлуатаційні характеристики. За шість місяців можуть покритися шаром іржею гальмівні колодки і гальмівний диск. Втім, після декількох маніпуляцій педаллю гальма при русі їх робоча поверхня очиститься.

Не забудьте про те, що акумулятор в стані спокою має властивість розряджатися. Залишаючи авто на відпочинок, подбайте про справну електропроводку, інакше її оголені частини можуть окислюватися. Великих проблем можна уникнути, якщо з періодичністю раз в два місяці випроваджувати свій автомобіль на короткі прогулянки, які найкращим чином позначаться на його здоров’ї. А ще бережіть машину від щурів, які можуть завдати не менший шкоди, ніж корозія…

Джерело



Переглядів: 282